Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Orlové mají nové kontaktní místo, kde se mohou scházet a kde jim poradí

  • Orlová,

Kontaktní místo, takzvaný Senior Point, otevřeli nově v Orlové. V rámci Moravskoslezského kraje se jedná v pořadí už o patnácté místo zaměřené především na starší generaci.

Nový Senior Point sídlí přímo v centru Orlové, v prostorách městské knihovny. Zejména starším lidem nabízí celou škálu služeb. 

“Senior Point je kontaktní místo pro seniory ve věku od 55 let. Je tady proškolený pracovník, je schopen seniorům pomoci nebo poradit, kam se mají odkázat v různých tíživých nebo těžkých situacích, které neumí sami vyřešit. Je to vlastně kontaktní místo, kde zjistí informace ze sociální oblasti, sociálně-právní oblasti, bytové problematiky. Jsou tady informace z projektu Senior pas a je tady počítač s internetem zdarma pro seniory,” vysvětlila ředitelka projektu Senior Point Hana Vojtková. 

“Senior point je místo pro setkávání seniorů, ale je cíleno hlavně na ty seniory, kteří nechtějí se organizovat v nějakých klubech nebo v nějakých skupinách. Tady může přijít kterýkoliv senior a přijít si jenom popovídat s tou pracovníci Senior Pointu, a nebo si třeba přijít vypít jenom kávu a nebo přijít pro informace,” dodala ředitelka Městské knihovny Orlová Iva Sušková. 

Společně s městem podporuje Senior Pointy také Moravskoslezský kraj.

“V Orlové jsme dneska otevřeli další Senior Point, což je už patnáctý Senior Point v rámci území Moravskoslezského kraje a dostali jsme se na špici v rámci všech krajů v rámci celé České republiky, protože v celé České republice jich je 39. Na Senior Pointu nejde jenom o to setkávat se senioři mezi sebou. Získají tu samozřejmě informace, které potřebují získat, ať už na poli i společenské, sociální, jaké se poskytují služby v rámci území, ale jde o to, že si zde mohou vyřídit například Senior pasy, což jsou slevenky, které je opravňují k slevám, na celém území České republiky, ať jsou to wellness, návštěvy kulturních zařízení, hrady, zámky ale i lékárny. Slevu mohou využívat i rodiny, které zde mohou přijít díky tomu, že je to knihovna, je to poblíž, takže já se těším, že zde budou chodit maminky i tatínkové se svými dětmi a vyřídí si zde takzvané Rodinné pasy,” sdělil náměstek hejtmana MSK Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Orlovští se při zřizování Senior Pointu nechali inspirovat. 

“S naší knihovnou a sociálním odborem jsme navštívili Třinec, jejich knihovnu a tam nám bylo doporučeno, proč mají Senior point zrovna v knihovně. Je to proto, že je to místo, které je možné spojit nejen se seniory, ale jsou tam lidé, kteří přicházejí do knihovny s dětmi, jsou to lidé mladší a tudíž se budují různé vztahy,” uvedla místostarostka Orlové Naděžda Kubalová (Volím Orlovou). 

Kontaktní místo pro seniory bude otevřeno v úterky a pátky od 8 do 12 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy