Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž se na sídlišti v Orlové oháněl samurajským mečem

  • Orlová,

Strážníci z Orlové mají za sebou zásah proti opilému muži, který chodil ulicemi sídliště a oháněl se přitom kolem sebe samurajským mečem zvaným katana. Muž z Bohumína byl zatčen a převezen na záchytku.

K incidentu došlo na lidnatém orlovském sídlišti 5. etapa. Lidem přišlo chování opilého muže s mečem jako nebezpečné a proto přivolali strážníky. Ti zajistili jak muže, tak zbraň. 

“Hlídka vyjížděla na podnět našeho strážníka, který byl mimo pracovní dobu. Na místě se pohyboval muž, který měl v rukou meč, který měl necelý metr. Jednalo se o samurajský meč katana a tento muž s ním máchal kolem sebe a ohrožoval ostatní osoby,” řekl velitel MP Orlová Roman Galia. 

Dechovou zkouškou bylo u muže z Bohumína zjištěno 1,7 promile alkoholu. Případ si převzala republiková policie. 

“Policie České republiky na místě může zadržela a na základě provedených dechových zkoušek ho převezla k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Ohrožování či vyhrožování použití sečné zbraně nebylo na místě zjištěno. Muži již bylo sděleno podezření z přečinu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,” sdělila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Stíhání je vedeno na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy