Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Staré Orlové přišli o poštu. Radnice s vedením pošty hledají řešení

  • Orlová,

Už druhý měsíc musí obyvatelé Staré Orlové dojíždět na poštu do centra města. Jejich pobočka zanikla. Vedení pošty společně s radnicí nyní hledají nové prostory tak, aby místní měli službu opět poblíž.

V tomto objektu na Staré Orlové ještě na konci minulého roku fungovala pošta Partner. Podnikatelka ale skončila a s ní i služby pošty. To se samozřejmě lidem nelíbí, protože nejbližší pobočka je až v centru města. 

"Tady už pošta není vůbec. Nejbližší pošta je na Orlové 3 na Porubě. Bude chybět. Tady je městský úřad, poliklinika. Lidé tady chodí. Takže bude zcela jistě chybět,” řekl obyvatelka Orlové.

"Není to příjemná záležitost, protože nejbližší pošta je ve městě, tam je spousta lidí. Jsou tam jen dvě přepážky otevřené. Tady to bylo ve velice dobrém místě,”  dodala jiná paní.

Pošta hledá řešení společně s radnicí.

"Česká pošta proto vstoupila do jednání s vedením obce i s potenciálním novým provozovatelem pošty Partner, což je subjekt, který už několik franšíz provozuje a má potřebné zkušenosti. Lidé se proto nemusí obávat zhoršení poštovních služeb v dané lokalitě. V současné době ve spolupráci s obcí hledáme vhodné prostory, kde by byla pošta Partner nově umístěna. Samozřejmě naší prioritou je, aby to bylo v okolí té stávající pošty Partner tak, aby to pro občany nebyla žádná změna," uvedl specialista na komunikaci České pošty Ivo Vysoudil.

Město v dané lokalitě nemá moc vlastních nemovitostí, kde by mohla pošta opět fungovat. Jeden ale našla.

"Jsme v kontaktu s vedením pošty. V minulém týdnu bylo jednání s panem ředitelem a dohodli jsme se na tom, že město najde prostory pro poštu. Jedná se konkrétně o prostor na poliklinice na Orlové 1 v mezipatře. Teď záleží na vedení pošty. Pokud jim budou ty prostory vyhovovat, tak bychom mohli obyvatelům, nechci říct okrajové části, ale nejkrásnější části, poskytnout veškeré služby, aby se necítili odstrčeně. Naši občané jsou všude, v celém městě,” řekl místostarosta Orlové Miroslav Koláček (KSČM).

Česká pošta věří, že situaci vyřeší a od 1. dubna bude pobočka v dané lokalitě zase fungovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy