Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová prodá bývalou chátrající školu v Polní ulici. V objektu by mohl vzniknout soukromý domov seniorů

  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové schválili záměr prodej budovy bývalé školy v ulici Polní. Město nyní připravuje smlouvu s Domovem seniorů Ambrosie, který v současné době sídlí v areálu nemocnice.

Orlová se už několik let snaží prodat bývalou chátrající školu v ulici Polní. Nyní projevili o objekt zájem dva subjekty. Soukromý developer, který by chtěl na místě vystavět nové bytové jednotky a také Domov Ambrosie, který v současné době sídlí v areálu orlovské nemocnice. Opoziční zastupitelé měli k záměru prodeje výhrady. 

"Určitě sociální služby jsou potřebné, protože obyvatelstvo stárne a ta péče o ně čím dál náročnější a ty kapacity potřebujeme. Nicméně soukromé sociální služby nejsou pod dohledem města. My nemůžeme určovat kvalitu a stejně tak ji nemůžeme ani kontrolovat,” řekla zastupitelka Petra Jenčmionková (ANO). 

Domov Ambrosie má přes sto klientů. Z toho zhruba 45 procent z Orlové a poptávka stále stoupá. Stávající prostory společnosti z technického stavu už nevyhovují a také kraj má s budovou své plány.

"Tady tento objekt má všechny ideální předpoklady proto, aby mohl sloužit k tomu účelu. My jsme to nazvali domovem důchodců jednadvacátého století," řekla jednatelka společnosti Ivana Kučerová.

"Oba dva záměry jsou v souladu, co se týče s územním plánem a oba jsou v pořádku. Teď jde o to, čemu dá město přednost. Já bych byl raději pro pečovatelskou péči, protože si myslím, že to je to, co bude hodně potřeba. Tu individuální výstavbu jsme schopni realizovat na našich pozemcích, nebo se realizuje na soukromých pozemcích," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zastupitelé nakonec záměr prodeje schválili. O samotném prodeji rozhodnou na dubnovém zasedání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy