Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové zasedli za šicí stroje i učitelé ze ZŠ Slezská, roušky dostanou policisté i řidiči autobusů

  • Orlová,

Tak jako jiná města, také Orlová se zapojila do šití roušek. Stroje naplno jedou i na Základní škole Slezská. Materiál pro výrobu roušek poskytl městům i kraj.

Základní škola Slezská v Orlové chtěla ještě před vypuknutím epidemie otevřít tuto odbornou učebnu. Už to nestihla, a proto za stroje zasedli učitelé, kteří kromě výuky na dálku zvládají ušít denně desítky roušek.

"Roušky jsme začali šít pro autobusáky z Havířova, dále šijeme roušky pro Policii ČR, když pobočku máme hned vedle školy. Na mě to působí velice mile, protože dali svůj um do služeb charity města Orlové,” řekl ředitel ZŠ Školní a Slezská Marek Tešnar.

Jediný muž za strojem pan Josef není učitel, ale bývalý absolvent.

"Po vojně jsem šel do kurzu šití. Byly tam jen dámy a jeden pán a to jsem byl já. Lidé by si měli uvědomit, že je postní doba a v této době by měl jít každý sám do sebe a ne ty roušky prodávat,” řekl pan Josef.

"Materiál si schraňujeme, co máme doma. Recyklujeme staré povlečení, kde se dá, všude možně,” dodala učitelka Hana Vonzinová.

S materiálem městům pomáhá i kraj.

"Z kraje jsme dostali na došití materiál, takže to přerozdělíme do škol a tam budou paní učitelky s personálem roušky došívat. Jsme vděčni, že se toho ujali a navíc ještě pracovnice městského úřadu, které jsou na home office, tak si také nabraly materiál,” řekl místostarosta Miroslav Koláček (KSČM).

Roušky šijí ve městě i další organizace, pracovnice sociálních služeb, domovů a zmobilizovala se také veřejnost. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků