Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli koronaviru se v letošním roce nebudou konat Dny města Orlové

  • Orlová,

Orlová definitivně rozhodla, že Dny města Orlové se letos konat nebudou. Věří ale, že letní akce jako je oblíbený Gulášfest nebo Rocktherapy se nakonec uskuteční.

Na konci května se měla konat největší akce roku Dny města Orlové. Nyní je jisté, že 24. ročník se neuskuteční.

"Mrzí mě to strašně moc, protože jsme se konečně vraceli ke dvoudenním dnům. Byli tam docela zajímaví umělci, ať jsou Olympic nebo Olga Lounová. Bohužel nedovolí nám to situace, která je nyní,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Město zvažovalo i náhradní termín.

"Ať dělali, co dělali, vždy došli k tomu, že umělci už měli nasmlouvané jiné aktivity. Takhle rychle neseženeme adekvátní náhradu. Než dělat něco jenom proto, aby to bylo, tak to raději nedělejme vůbec,” dodal starosta.

"Určitě nás to bude mrzet. Je to tradice. To už je marné, to k tomu patří. Raději ať nejsou, než by se nakazili lidi,” řekl muž z Orlové.

“To mě bude mrzet, protože letos není nic, to bude mrtvé město," dodala paní.

Do konce června nebudou ani naplánovaná divadelní představení a v ohrožení je prozatím  akce Cirkus jinak. 

“Ta byla naplánovaná na konec června. To je také ve hvězdách, zda bude, nebo nebude. Nicméně, akce červencové a srpnové jako Gulášfest a Rocktherapy, ty zatím plánujeme, nerušíme, zdokonalujeme a doufáme, že budou,” doplnila ředitelka Domu kultury města Orlové Barbora Herdová.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků