Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové čistí ulice nový zametací vůz, který zamezí úniku prachu do ovzduší

  • Orlová,

V ulicích Orlové jezdí nový zametací vůz, který zamezí úniku prachu do ovzduší. Vozidlo má i mnoho dalších výhod.

Od počátku dubna probíhá v Orlové pravidelné čištění komunikací po zimním období. Letos v ulicích jezdí zbrusu nový zametací vůz.

"My jsme v roce 2018 koupili zametací vůz menších rozměrů, který se hodí vyloženě na chodníky a v letošním roce jsme pořídili větší vůz zametací, který je vhodný na komunikace, větší parkoviště. Jde o to, že tento vůz má výbornou filtraci, takže únik prachových částic je minimální do ovzduší,” řekla referentka marketingu společnosti SMO Veronika Nogová.

Vůz má i další výhody.

"Tento zametací stroj disponuje třemi kartáči. To znamená, že zabereme mnohem větší čištěnou plochu proti jiným strojům. Dále pak disponuje velkým objemem vody. To znamená, že nemusíme tak často doplňovat, prodlužujeme dobu čištění a samozřejmě splňuje ty nejpřísnější normy z pohledu prachových částic,” řekl mistr čištění města společnosti SMO Radim Wanot.

Jak se vám manévruje s tímto vozidlem na komunikacích?

“Velice dobře, protože to má zadní řídící nápravu. To se otočí na pětníku, jak se říká. Zatím je to nové, učíme se s tím, ale pracuje se s tím velice dobře,” dodal řidič Martin Říkal.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků