Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní manévry v Orlové! V okolí jednoho z domů byla hlášena střelba

  • Orlová,

Podezření na střelbu zburcovalo v neděli večer policejní jednotky v Orlové a okolí. Kdo byl po ruce, tak se sjel do ulice Luční mezi Orlovou a Rychvaldem. První hlídka byla na místě do tří minut od oznámení. Jak se později ukázalo, nic vážného se nestalo.

„Viděla jsem plno policajtů s pistolemi a štíty, měli na sobě helmy a šli směrem do nějakého baráku, těžkooděnci to byli,“ popsala na sociální síti svědkyně, která si události všimla.

„Viděli jsme na ulici 5 policejních vozidel a zásahovku, byl to pořádný zážitek,“ dodal další svědek.

Jeden ze sousedů ohlásil na linku 158, že slyšel něco, co připomíná střelbu. Do ulice Luční mezi Orlovou a Rychvaldem se proto okamžitě sjely všechny nejbližší policejní hlídky.

„Kolem půl osmé večer bylo prostřednictvím policejního operačního důstojníka přijato oznámení o údajné střelbě na Bohumínsku. Ve velmi krátkém čase policisté vyjeli na místo oznámení, kde telefonicky podané informace důkladně ověřili,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše VIačková.

První hlídka byla na místě za 3 minuty a vzápětí přijížděly další. „V těchto případech se na místo vysílají všechny nejbližší hlídky, protože jde o velmi závažné oznámení, kde by mohlo být ohroženo zdraví,“ doplnila Viačková.

Majitelé domu, do kterého se chystali plně vyzbrojení policisté vstoupit, museli být asi hodně překvapení. K žádné střelbě u nich totiž nedošlo. „Sdělení oznamovatele se nepotvrdilo,“ doplnila mluvčí.

Na místo nemusela vyjíždět ani zásahová jednotka, protože policisté jsou na podobné zákroky velmi dobře vybaveni. „Mají k dispozici přilby se štíty, neprůstřelné vesty, dlouhé střelné zbraně i velké štíty,“ uzavřela Viačková.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy