Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Všechno zlé je k něčemu dobré. Radnice si v době koronaviru vyzkoušely nové postupy

  • Orlová,

Radnice se vracejí do běžného chodu. Během nouzového stavu se jim osvědčily nové postupy, jako jsou videokonference, nebo vyřizování určitých agend elektronicky. Některé metody mohou radnice využívat i do budoucna.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Na tom se shodují tajemníci úřadů v Havířově a Orlové, kteří museli zabezpečit chod radnic v době pandemie. Nyní už se vše vrací téměř k normálu. Úředníci už nejsou rozdělení na skupiny tak, aby se v práci nepotkávali. Hygienická opatření se ale zřejmě stanou už běžnou součástí.

"Naučilo nás to komunikovat v prostředí bez osobního kontaktu, což jsme doposud až tak dělat nemuseli. Zavedli jsme některé nové způsoby komunikace, jako jsou třeba videokonference. Šetří to ve finále čas, ti lidé se nějakým způsobem viděli a omezovalo to zdravotní riziko. Do budoucna, pokud by to bylo nutné, uměli bychom se k tomu vrátit,” řekl tajemník orlovské radnice Radomír Matušek.

Radnice vidí výhody i v tom, že se lidé učí více využívat objednávkový systém tak, aby nedocházelo k velké kumulaci osob na jednom místě.

"Samozřejmě, že jsme se snažili vymýšlet jakoby nové postupy, které jsme do té doby neuplatňovali, protože jsme upřednostňovali standardní. Došli jsme k tomu, že některé agendy se dají vyřizovat bezkontaktně, některé elektronicky. To znamená bez přímého kontaktu zaměstnance magistrátu s občanem,” řekl tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Havířovský magistrát je jedním z mála, kde se i přes veškerá opatření s onemocněním COVID-19 setkali. Nyní už jsou všichni tři zaměstnanci v pořádku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy