Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský sportovní klub v Orlové řeší, jak získat dotace od státu, na které nemá nyní nárok

  • Orlová,

Zastupitelé v Orlové řešili problém s financováním Městského sportovního klubu. Jelikož se jedná o příspěvkovou organizaci města, klub nemá nárok na státní dotace. Východiskem by mohla být změna organizace na spolek.

V Orlové v roce 2015 rozhodli, že i kvůli většímu dohledu nad chodem a financováním budou hlavní sporty, mezi které patří i hokej či fotbal, spadat pod příspěvkovou organizaci města. Městský sportovní klub ale jako příspěvková organizace nemá od roku 2017 po úpravě dotačních podmínek nárok na dotace od ministerstva. Ročně tak přichází až o 800 tisíc korun.

Michal Kozák, ředitel MSK: "My se snažíme samozřejmě nějakým způsobem to sanovat. Sháníme sponzory, snižujeme náklady, ale dlouhodobě pro náš rozvoj to není dobré. Snažíme se vyjednávat jak s ministerstvem a nově teď s Národní sportovní agenturou, abychom se do těch dotačních titulů mohli dostat.”

Zastupitelé chtějí najít řešení.

Martin Sliwka (ODS), zastupitel: "Ta záležitost by se mohla vyřešit, že by se to změnilo na spolek nebo na nějakou nadaci. Tam ty možnosti jsou. Momentálně to neprošlo zastupitelstvem a je mi líto, že město takto přichází o nemalé finanční prostředky.”
Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi), starosta Orlové: "Víme, že Národní sportovní agentuře se tato myšlenka příspěvkové organizace líbí, ale zákon zatím nedovoluje financovat příspěvkové organizace a je to v řešení. Je možné, že to nevyřeší tak brzy, jak si myslíme, tak budeme muset přistoupit k tomu, že se změní právní forma.”

Zastupitelé se nakonec usnesli na tom, že klub připraví analýzu a podklady pro možnou změnu příspěvkové organizace na jiný subjekt.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy