Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovští zastupitelé uleví lidem při placení poplatků

  • Orlová,

Rozdělování dotací, odpuštění penále za poplatky, nebo vyhodnocení nákupů ochranných prostředků. I těmito body se zabývali zastupitelé.

Zastupitelé měli na zasedání k projednání na třicet bodů. V sále museli dodržovat rozestupy a samozřejmě mít roušku. Zabývali se také tím, jak lidem ulevit s placením poplatků.

"Už v době vyhlášení nouzového stavu, karantény, že lidé nemají vycházet, tak jsme slibovali, že se posune splatnost poplatku za psy a odpad. To se povedlo, ale forma je trochu jiná. Neposunuli jsme termín, ale řekli jsme, že nebudeme nikoho sankcionovat za to, že tyto poplatky nezaplatil včas. Až do konce roku mají občané čas poplatky zaplatit a hlavně se jedná o ty lidi, kteří chodí platit v hotovosti. Ať už na poštu, nebo pokladnu městského úřadu. Tam nám vznikaly fronty a většinou to platí ta nejohroženější skupina, což jsou starší lidé. Zdraví má přednost a dnes to zastupitelé potvrdili, vyřešili to elegantním způsobem a za to jsem rád,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Zastupitelé také rozdělovali dotace pro sport, ale i sociální oblast a město podpořilo také profesionální hasiče.

"Každoročně jim dáváme 300 tisíc na nějakou účelovou investici. Letos to je hřiště, které vybudují pro členy hasičského sboru tak, aby mohli zvedat svou kondici. Oni nemohou využívat hřiště v jiné lokalitě, protože mohou kdykoliv být povolání k zásahu, proto to hřiště musí mít k dispozici u své hasičské zbrojnice,” dodal starosta.

Vy jste také dneska předkládali zastupitelům zprávu o nákupech ochranných pomůcek. Nepadl tady žádný kritický názor. Potěšilo vás to?

“Ano potěšilo mě to. Neříkám, že jsme všechno udělali dobře, protože to zhodnotí až doba, ale těší mě, že kolegové pochopili, že ta doba nebyla jednoduchá. Řešili jsme to, jak jsme mohli. Zatím dostali materiál, možná se k tomu vrátíme, protože ho dostali ke studii před pár dny, takže je možné, že se na něco doptají. Ale je dobré, že to máme a viděli, kam ty peníze města šly, za jakým účelem v době celosvětové krize,” doplnil starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy