Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Pokud je odchodné posledním krokem, je to výsměch,” myslí si strážníci v Orlové

  • Orlová,

“Pokud je odchodné posledním krokem, je to výsměch.” Takto reagují strážníci Městské policie v Orlové na novelu zákona o obecní policii. Uvítali by stejné podmínky, jaké mají příslušníci ozbrojených sborů.

Strážníci budou mít nárok na odchodné, a to díky novele zákona o obecní policii, kterou schválila poslanecká sněmovna. Primátor Havířova, který je rovněž poslancem, v tom vidí krok ke stabilizaci.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova:  "Já jsem velice rád, že prošel původní poslanecký návrh. Myslím si, že pro městskou policii jako takovou je to zase obrovský krok dopředu. Je to krok ke stabilizaci. Mezi nejdůležitější opatření, která tam jsou, je odchodné pro strážníky po patnácti letech služby při dosažení padesáti let. Já za sebe u toho zákona a jeho projednávání byl celou dobu a myslím si, že strážnici nejen v Havířově, ale napříč celou republikou kvituji to, že se podařilo tuto novelu schválit.”

Strážníci v Orlové ale mají ke schválené podobě zákona výhrady.

Milan Páleník, zástupce velitele MP Orlová: “Strážník, aby získal odchodné, tak si musí odpracovat patnáct let a potom je ještě limitován věkem 50 let. Tady vidíme značný nepoměr mezi strážníky městské policie a složek ozbrojených sborů. Příslušník ozbrojených sborů není limitován věkem a stačí mu odpracovat šest let a už má nárok na odchodné. Policista dostává ještě příspěvek výsluhový, ten dostává až do důchodu. V tomto vidím opravdu nepoměr, ale věřím, že to je první krok a že to nebude poslední. Pokud by to byl poslední krok pro strážníky, tak je to výsměch.”
Filip Daněk, strážník MP Orlová: “Osobně to vnímám, že to je motivace pro starší strážníky, ale pro mě osobně to není motivující, protože to je momentálně třicet let přede mnou a já nemám ponětí, co bude za třicet let.”

Strážníci, kteří odpracují více než 15 let, dostanou odchodné ve výši jednoho měsíčního platu. Pokud budou pracovat déle, budou mít nárok maximálně na šestinásobek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků