Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodina z Orlové prosí o pomoc pro nemocnou tříletou Amálku. Díky rehabilitacím by mohla začít chodit

  • Orlová,

Tříletá Amálka z Orlové přišla na svět mnohem dříve než měla. Holčička za svůj krátký život už prošla mnohými operacemi. Aby se naučila chodit, potřebuje speciální rehabilitace, které jsou ale finančně náročné. Proto se nyní rodina snaží najít pomoc i u široké veřejnosti.

Když přišla na svět Amálka Ručkayová z Orlově, vážila pouhých 800 gramů a měřila 33 centimetrů. Bohužel hned v prvních dnech dostala infekce a vznikly jí v hlavě cysty. Následovaly těžké operace, a to kvůli nevyvinutému zraku.

Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Čtyři měsíce jsem byla bez ní, což fakt bylo hrozné. Pro matku je to neskutečné odloučení od toho dítěte. Nemohla jsem si ji ani vzít na sebe pomalu dva měsíce, tři měsíce. Tam ty infekce probíhaly, byly tam různé operace očí, potom nastala operace hlavičky. Člověk žije ve strachu, jestli to dítě bude v pořádku."

Amálka má nyní tři roky a na první pohled vypadá jako zdravé, šťastné dítě. Tak to ale není. Holčička nemůže chodit, z hlavy jí až do břicha vede hadička na odvádění mozkomíšního moku. Lékaři tvrdí, že pokud Amálka bude dostatečně odborně cvičit, bude jednou chodit. Rehabilitace jsou ale finančně nákladné a široká rodina už vyčerpala všechny možnosti. Jen pro představu. Deset dní rehabilitace stojí přes dvacet tisíc korun. Babička, která pracuje v Relax centru se rozhodla, za spolupráce Služeb města Orlové, uspořádat pro Amálku sbírku.

Zuzana Ručkayová, babička Amálky: "Amálka je velká bojovnice. Je to velké sluníčko naše a věřím v to, že jednou chodit bude. Ale jelikož to chce opravdu ty rehabilitace, proto jsme se obrátili touto cestou pro podporu lidí, jestli nám pomohou finančně, jelikož na to člověk nemá. A chtěla bych poděkovat kolektivu Relax centra, děvčatům a panu mistrovi, který to takto zorganizoval. Jsem za to vděčná a tím pádem může Amálka více cvičit a věřím, že ji na ty nožičky dostaneme.”
Veronika Nogová, marketingová pracovnice SMO: “My jsme velice hrdí na to, že máme v řadách zaměstnankyni takového charakteru, která bojuje za budoucnost své vnučky a jediné nejmenší, co můžeme udělat, je pomoc medializací, aby se dostala informace o žádost o pomoc do co největšího okruhu lidí. Je to velice šikovná holčička, je to sluníčko, má pozitivní energii a myslím si, že díky pomoci, o kterou se snažíme, budou lidé solidární a pomohou.”
Michaela Ručkayová, maminka Amálky: "Strašně bych chtěla poděkovat k této medializaci a všem lidem, kteří nám přispějí. Nesmírně si toho vážíme, protože je to fakt velká pomoc a ze srdce vám všem moc, moc děkuji.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy