Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci se štěstím uskočili před hasicím přístrojem vrženým opilým výrostkem ze 6. patra

  • Orlová,

Teprve 15letý mladík si zadělal na problémy, když na parkovišti poškodil dvě auta a když se před strážníky schoval v paneláku, hodil po hlídce z okna hasicí přístroj.

Událost se začala odehrávat v pondělí před 23. hodinou. Lidé z domu na orlovské Masarykově třídě volali policii na vandala, který na parkovišti kopal do automobilů. Když k místu přijela autohlídka městské policie, mladík se schoval do blízkého vchodu, kde přemýšlel, jak se strážníků zbavit.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “Na tísňovou linku volal muž, který popsal, jak nějaký mladý muž kope do zaparkovaných vozidel. Později se ukázalo, že poškodil karoserie dvou vozidel. Když se na místo dostavila hlídka městské policie, mladík otevřel okno na mezipatře mezi 6. a 7. podlažím. Z okna pak začal stříkat hasicím přístrojem a vyprázdněný přístroj pak z okna hodil ve směru na strážníky. Jeden z nájemníků domu hlídku varoval a strážníci stačili uskočit.”

Mezitím se k místu sjely další hlídky městské a republikové policie.

Roman Galia, ředitel MP Orlová: “Mladík měl ve vchodě manipulovat také s požárním žebříkem. Společně s republikovou policií byl podezřelý zadržen za pomocí hmatů a chvatů.”

Po zpacifikování agresivního mládence bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška prokázala bezmála 2 promile. Z místa proto putoval přímo na záchytku k vystřízlivění pod odborným dohledem.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “V současné době policisté zjišťují rozsah způsobené škody a posuzují nebezpečnost útoku podezřelého proti policistům.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy