Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci z Orlové zadrželi dealera, který před školou nabízel marihuanu dětem

  • Orlová,

Dokonalý servis v dodávce marihuany měli školáci z Orlové. Jejich starší kamarád jim kuřivo přinesl přímo před vchod školy. Tam ho ale zadrželi strážníci a teď už s ním pracuje kriminálka.

Školáci upoutali pozornost učitelů, když se v průběhu vyučování začali vytrácet ze tříd. Kantoři pojali podezření, že před vchodem školy přebírají drogy od dealera. Okamžitě proto na místo volali městskou policii.

Roman Galia, velitel MP Orlová: “Ano, mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení od pedagogických pracovníků na Základní škole Slezská, kde měly být nabízeny nějaké nelegální látky od osoby, která tam byla původně žákem této školy a měl to nabízet svým kamarádům mladších ročníkům z devátých tříd. My jsme vyjeli na místo a zadrželi jsme pachatele, který měl u sebe dva balíčky s konopím. Tento člověk byl předán Policii České republiky.”
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “Orlovští policisté si věc převzali a v současné době se specialisté na drogovou problematiku kriminální služby touto záležitostí zabývají.“

V Orlové přitom proti drogám bojují dlouhodobě a snaha snad přináší výsledky.

Roman Galia, velitel MP Orlová: “Oproti okolním městům je na tom Orlová momentálně daleko lépe. Co se týká naší intervence, tak nám klesla kriminalita o dvě třetiny a drogová problematika v momentálním stavu je minimální.”

Odhalený případ distribuce drog školákům považují orlovští strážníci za učebnicový příklad počátku jejich následné závislosti a nástupu na šikmou kriminální plochu. Distributorovi by podle platných paragrafů mohlo za nabízení drog dětem hrozit až 12 let vězení. Strážníci se však obávají, že případ může skončit také jen jako přestupek.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail