Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden hlídal, druhý rozbil okno a pak brali na co přišli. Dvojici zlodějů z Orlové zadržela policie

  • Orlová,

V Orlové řádila dvojice zlodějů, které nakonec chytili tamní policisté. Dvacetiletý mladík většinou hlídal a o devět let starší muž pak rozbíjel okna aut nebo různých objektů a kradl z nich na co přišel. Zkušenější a starší z dvojice už sedí ve vazbě.

Policie dvojici dopadla před jednou z orlovských restaurací. Tradičně si rozdělili role. Mladší hlídal okolí a starší rozbil okno, vlezl do objektu a sebral tam krabici s billiardovými koulemi. Jenže je viděl náhodný svědek, který okamžitě zavolal na policii a oba vzápětí skončili s pouty na rukou.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Během procesních úkonů kriminalisté 2. oddělení kriminální služby dvojici prokázali, že pár hodin před noční akcí stačili po rozbití okna dodávkového vozidla vzít mobilní telefon. Dále se měli ještě pokusit dostat do firemního objektu, což se jim nepodařilo. Scénář u všech případů byl stejný, jeden hlídal, druhý konal."

Starší, 29letý muž, měl sám ve dvou případech vzít zboží v různých prodejnách a na konci uplynulého roku rozbít okno nákladního vozidla, odkud si měl odnést tašku s oděvy a cigaretami.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař proti mužům zahájil trestní stíhání a obvinil je, mladšího (20) ze spáchání pomoci k přečinům krádeží. Mladík v případě prokázání viny může být odsouzen k trestu odnětí svobody až na dvě léta. Muž (29) je viněn ze spáchání přečinů krádeží a přečinu poškození cizí věci."

Jeho velmi bohatá trestní minulost čítá 16 záznamů převážně majetkových deliktů. U něj soud vyhověl návrhu a recidivistu vzal do vazby, kde vyčká na soudní jednání a je ohrožen trestem odnětím svobody až tři léta.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail