Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl BMW a jezdil s ním kolem Orlové. Pak auto odstavil i se svými osobními věcmi

  • Orlová,

Majitel zapomněl klíče ve dveřích svého BMW a toho následně využil 38letý zloděj. Auto ukradl a jezdil s ním v Orlové i jeho okolí. Pak vůz odstavil a ukradl z něj peněženku s doklady, penězi a platební kartou. Jenže sám v autě nechal osobní věci, pro které se později vrátil. To už na něj čekali policisté.

Nepříjemné překvapení zažil majitel staršího BMW v Orlové. Když koncem minulého týdne dopoledne přišel k místu, kde předchozí večer zaparkoval, zjistil, že auto tam nestojí. Prohledal ještě přilehlé okolí, a když ho nenašel, obrátil se na policii. Policistům pak stačily pouhé dvě hodiny, aby našli auto i zloděje. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Osmatřicetiletý muž policistům uvedl, že když šel brzy ráno jednou z orlovských ulic, všiml si klíčů ve dveřích zaparkovaného auta. Tak ho prý napadlo, že by se mohl projet. Měl si sednout za volant a na sedadlo spolujezdce odložit své osobní věci."

V Orlové a okolí najezdil zhruba 60 kilometrů. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Před polednem měl auto odstavit na parkovišti a před odchodem z něj vzít peněženku s finanční hotovostí, doklady a s platební kartou."

To si zřejmě později uvědomil a tak se pro své věci vrátil. Jenže na místě už na něj čekali policisté.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Ve zkráceném přípravné řízení mu sdělili podezření ze spáchání hned čtyř přečinů, a to krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jelikož z minulosti měl vysloven zákaz řízení, je muž podezřelý také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky."

Majitel ukradeného auta měl tak štěstí v neštěstí a vůz se mu v pořádku vrátil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy