Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlovské kino má nejmodernější promítací technologii

  • Orlová,

Orlová se může pyšnit novou promítací technologií v kině v domě kultury. Návštěvníci tak budou mít z filmů mnohem větší zážitek. Modernizace bude pokračovat i v letošním roce.

Pavel Sikora, vedoucí kina: "V rámci redigitalizace kina jsme na konci minulého roku pořídili nový laserový projektor, který má daleko vyšší světelnost a hlavně vyšší rozlišení. Je v rozlišení 4K. Nyní můžeme pouštět filmy v daleko vyšší kvalitě a je z toho daleko větší zážitek. Součástí té redigitalizace jsme ještě obnovili techniku, kterou se ovládá kino, takže pro obsluhu kina máme novou multimediální jednotku. Nyní jsme pořídili také větší datové úložiště, na které se filmy nahrávají.”
Barbora Heczková, ředitelka, Dům kultury města Orlová: “Jsme moc rádi, že máme defacto nejmodernější technologii v celé republice. Takže jsme zvědaví, co to udělá s našimi návštěvníky a tímto je srdečně zveme do kina, aby se přišli přesvědčit, že to je opravdu bomba." 

Modernizace bude pokračovat i v letošním roce.

Pavel Sikora, vedoucí kina: “Stávající plátno máme již deset let. Už se na něm pomalu usazuje prach, objevují se na něm malé oděrky, což v důsledku zhoršuje kvalitu zobrazení. Z toho důvodu letos chceme pořídit nové plátno, které bude i více kompatibilní i s tím novým projektorem, takže kvalita obrazu bude dokonalá.”

Investice v rámci modernizace kina prozatím stála zhruba 2,5 milionu korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy