Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři mrtví po dvou vážných nehodách. V Orlové a Novém Jičíně narazila auta do stromu

Orlová |

Dvě velmi vážné dopravní nehody tragických rozměrů se odehrály v pondělí odpoledne v Moravskoslezském kraji. V obou případech narazila auta do stromu. V Orlové přišli o život dva mladí lidé a v Novém Jičíně starší muž.

Dvě těžko uvěřitelné dopravní nehody, které se staly na dvou různých místech Moravskoslezského kraje. Obě přitom mají bohužel velmi smutný a tragický scénář. zemřeli při nich tři lidé. Záchranáři nejprve dostali v pondělí v 16:34 hodin informaci o nárazu auta do stromu v Orlové, v ulici Doktora Miroslava Tyrše. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Podle dostupných informací vyjelo, a to z dosud nezjištěných příčin, osobní motorové vozidlo mimo komunikaci a narazilo do stromu. Na místě podlehli svým zraněním dva devatenáctiletí muži. K poskytnutí psychologické pomoci příbuzným byl povolán policejní krizový intervent."

Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Orlové a Karviné.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "V Orlové hasiči ihned po příjezdu zahájili resuscitaci jak řidiče, tak i spolujezdce, neboť oba se nacházeli mimo vozidlo. V resuscitaci pokračovali i po příjezdu záchranné služby, ale i přes veškerou snahu lékař u obou osob konstatoval smrt."

U nehody zasahovali tři týmy zdravotnické záchranné služby. Na pomoc byly vyslány dvě pozemní posádky – ze základen v Orlové a Karviné, stejně jako ostravští letečtí záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devatenáctiletý mladík, který ve vozidle cestoval, utrpěl se životem neslučitelná poranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranářů. Druhý pacient stejného věku utrpěl mnohočetná poranění a nejevil po nehodě známky života. Posádky ZZS u něj prováděly rozšířenou resuscitaci. Ani po několika desítkách minut se však nepodařilo obnovit jeho krevní oběh a zasahující lékaři museli konstatovat jeho smrt."

Podle dopravního serveru museli policisté komunikaci až do 21:00 hodin uzavřít. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Z důvodu šetření této tragické nehody bylo zapotřební uzavřít komunikaci a korigovat dopravu. Policisté provedli na místě dokumentaci. Nehodovým dějem a okolnostmi se zabývají policisté z dopravního inspektorátu, rovněž i ze služby kriminální policie a vyšetřování."

K další nehodě, která byla doslova jako přes kopírák, pak spěchali záchranáři v 17:55 hodin na výjezd z Nového Jičína směrem na Kojetín, do části Skalka. Tady také bohužel nabouralo auto do stromu. Řidiči už záchranáři na místě nedokázali nijak pomoci.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Také zde vyjelo dle předběžných informací z dosud nezjištěných příčin vozidlo mimo silnici a narazilo do stromu. Řidič středního věku utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ke komunikaci s příbuznými zemřelého byl rovněž v tomto případě povolán policejní krizový intervent. Okolnostmi dopravní nehody se zabývají kriminalisté a dopravní policisté. V souvislosti s nehodou bylo zapotřebí uzavřít po dobu nezbytně nutnou komunikaci."

Na místě zasahovali novojičínští hasiči se dvěma vozy. Záchranáři na místo vyslali posádku rendez-vous a také vrtulník letecké záchranné služby.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "V Novém Jičíně přijeli hasiči na místo události už pět minut po vyhlášení poplachu. Ve vozidle se nacházel řidič, který nejevil známky života. Hasiči ho během pár minut z vozidla vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a předali k resuscitaci posádce záchranné služby. I v tomto případě ale lékař konstatoval smrt."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž středního věku zůstal zaklíněn ve vraku vozidla a nejevil žádné známky života. Po vyproštění u něj posádky ZZS zahájily resuscitaci s cílem obnovit jeho srdeční činnost. Lékaři zajistili dýchací cesty, provedli akutní ošetření hrudníku a podávali potřebné léky. Veškerá snaha však byla marná a pacient podlehl mnohočetným poraněním trupu a končetin, která utrpěl."

V Novém Jičíně byla uzavírka komunikace naplánována do 23:00 hodin. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči u obou nehod zajistili vozidla proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po ukončení záchranných prací asistovali policii při vyšetřování nehod, nasvítili jim místa událostí a po ukončení šetření uklidili a zprovoznili komunikace, které byly po dobu zásahu a vyšetřování neprůjezdné."

Pondělí 19. února se tak bohužel velmi negativně zapíše do statistik dopravních nehod s tragickými následky.

Nahlásit chybu


K tématu

Tragická nehoda na Bruntálsku. Kia se čelně srazila s nákladním autem

16. února 2024 13:08 | Bruntál | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s tragickými následky zkomplikovala v pátek dopoledne provoz na hlavním tahu silnice I/11 mezi Opavou a Bruntálem. U Horního Benešova se čelně srazil osobní vůz Kia Ceed s nákladním autem MAN. Řidič osobního auta na místě zemřel. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel

16. června 2023 15:21 | Opava | Jiří Cileček

Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.


Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Vlastníci budov mohou do 30. června žádat o dotaci

Včera 16:23 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Až do konce června mohou vlastníci budov v katastrálním území obce Stonava žádat na místní radnici o dotaci v rámci vyhlášeného Programu k poskytnutí dotace vlastníkům budov v obci Stonava na rok 2024.

Nemocnice v Havířově dokončila modernizaci rehabilitace, v provozu je po deseti letech i bazén

Třináct měsíců trvala komplexní rekonstrukce ambulantní rehabilitace v havířovské nemocnici. Kraj modernizaci podpořil 65 miliony korun. Součástí je i nový bazén.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Včera 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Řidiče čeká další omezení na ulici Borovského, tento týden začíná poslední etapa opravy

11. června 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Oprava ulice Borovského míří do další etapy. Tentokrát musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou v úseku od ulice V Polích až po hraniční přechod s Polskou republikou.

Muži SK Stonava prodloužili vítěznou šňůru

Včera 16:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbaloví fanoušci mají důvod k radosti. Na domácí půdě totiž muži SK Stonava opět bodovali. Soupeřem jim byly Jakubčovice.

Festyn polskiej szkoły i przedszkola

Nie popisała się pogoda w pierwszą czerwcową niedzielę, na którą zaplanowano festyn polskiej szkoły i przedszkola. Program i tym razem odbył się pod dachem Domu PZKO, natomiast z atrakcji w ogrodzie musiano zrezygnować. Nie popsuło to humoru ani małym wykonawcom, ani festynowej publiczności.

Jagár uspořádal v Havířově již pátý ročník folklorního festivalu (Ne)Fest

11. června 2024 17:45 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Folklorní soubory z Česka, Slovenska i Polska byly k vidění na pátém ročníku festivalu (Ne)Fest, který se již tradičně konal v Havířově. Lidé ocenili, že se nezapomíná na dodržování tradic.

POHO50 je běžecká výzva pro malé i velké. Přidejte se!

11. června 2024 16:01 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Primář chirurgického oddělení Nemocncie Karviná-Ráj Zdeněk Vojkůvka vás zve na charitativní běh POHO50.

Společné dvoudenní Dny Karviné a Hornické slavnosti se vydařily

11. června 2024 15:33 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Město Karviná a společnost OKD připravily velkou dvoudenní oslavu. Bavit se lidé mohli na několika místech současně.

Knihovna připravila pro všechny generace na léto bohatý program

11. června 2024 11:53 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Zábavně vzdělávací programy pro rodiče a děti, soutěže, ale i různé aktivity určené seniorům. To vše připravila Městská knihovna v Havířově na následující týdny.

Tři mrtví po dvou vážných nehodách. V Orlové a Novém Jičíně narazila auta do stromu
Vydáno 19. února 2024 18:51, Orlová, Jiří Cileček
Dvě velmi vážné dopravní nehody tragických rozměrů se odehrály v pondělí odpoledne v Moravskoslezském kraji. V obou případech narazila auta do stromu. V Orlové přišli o život dva mladí lidé a v Novém Jičíně starší muž.

dopravní nehoda v Novém Jičíně; zdroj foto: HZS MSK

Dvě těžko uvěřitelné dopravní nehody, které se staly na dvou různých místech Moravskoslezského kraje. Obě přitom mají bohužel velmi smutný a tragický scénář. zemřeli při nich tři lidé. Záchranáři nejprve dostali v pondělí v 16:34 hodin informaci o nárazu auta do stromu v Orlové, v ulici Doktora Miroslava Tyrše. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Podle dostupných informací vyjelo, a to z dosud nezjištěných příčin, osobní motorové vozidlo mimo komunikaci a narazilo do stromu. Na místě podlehli svým zraněním dva devatenáctiletí muži. K poskytnutí psychologické pomoci příbuzným byl povolán policejní krizový intervent."

Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Orlové a Karviné.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "V Orlové hasiči ihned po příjezdu zahájili resuscitaci jak řidiče, tak i spolujezdce, neboť oba se nacházeli mimo vozidlo. V resuscitaci pokračovali i po příjezdu záchranné služby, ale i přes veškerou snahu lékař u obou osob konstatoval smrt."

U nehody zasahovali tři týmy zdravotnické záchranné služby. Na pomoc byly vyslány dvě pozemní posádky – ze základen v Orlové a Karviné, stejně jako ostravští letečtí záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devatenáctiletý mladík, který ve vozidle cestoval, utrpěl se životem neslučitelná poranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranářů. Druhý pacient stejného věku utrpěl mnohočetná poranění a nejevil po nehodě známky života. Posádky ZZS u něj prováděly rozšířenou resuscitaci. Ani po několika desítkách minut se však nepodařilo obnovit jeho krevní oběh a zasahující lékaři museli konstatovat jeho smrt."

Podle dopravního serveru museli policisté komunikaci až do 21:00 hodin uzavřít. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Z důvodu šetření této tragické nehody bylo zapotřební uzavřít komunikaci a korigovat dopravu. Policisté provedli na místě dokumentaci. Nehodovým dějem a okolnostmi se zabývají policisté z dopravního inspektorátu, rovněž i ze služby kriminální policie a vyšetřování."

K další nehodě, která byla doslova jako přes kopírák, pak spěchali záchranáři v 17:55 hodin na výjezd z Nového Jičína směrem na Kojetín, do části Skalka. Tady také bohužel nabouralo auto do stromu. Řidiči už záchranáři na místě nedokázali nijak pomoci.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Také zde vyjelo dle předběžných informací z dosud nezjištěných příčin vozidlo mimo silnici a narazilo do stromu. Řidič středního věku utrpěl zranění neslučitelná se životem. Ke komunikaci s příbuznými zemřelého byl rovněž v tomto případě povolán policejní krizový intervent. Okolnostmi dopravní nehody se zabývají kriminalisté a dopravní policisté. V souvislosti s nehodou bylo zapotřebí uzavřít po dobu nezbytně nutnou komunikaci."

Na místě zasahovali novojičínští hasiči se dvěma vozy. Záchranáři na místo vyslali posádku rendez-vous a také vrtulník letecké záchranné služby.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "V Novém Jičíně přijeli hasiči na místo události už pět minut po vyhlášení poplachu. Ve vozidle se nacházel řidič, který nejevil známky života. Hasiči ho během pár minut z vozidla vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a předali k resuscitaci posádce záchranné služby. I v tomto případě ale lékař konstatoval smrt."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž středního věku zůstal zaklíněn ve vraku vozidla a nejevil žádné známky života. Po vyproštění u něj posádky ZZS zahájily resuscitaci s cílem obnovit jeho srdeční činnost. Lékaři zajistili dýchací cesty, provedli akutní ošetření hrudníku a podávali potřebné léky. Veškerá snaha však byla marná a pacient podlehl mnohočetným poraněním trupu a končetin, která utrpěl."

V Novém Jičíně byla uzavírka komunikace naplánována do 23:00 hodin. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči u obou nehod zajistili vozidla proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po ukončení záchranných prací asistovali policii při vyšetřování nehod, nasvítili jim místa událostí a po ukončení šetření uklidili a zprovoznili komunikace, které byly po dobu zásahu a vyšetřování neprůjezdné."

Pondělí 19. února se tak bohužel velmi negativně zapíše do statistik dopravních nehod s tragickými následky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/orlova/11000041622/tri-mrtvi-po-dvou-vaznych-nehodach-v-orlove-a-novem-jicine-narazila-auta-do-stromu