Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová uspořádala ukázku bojových umění Budoshow

  • Orlová,

Bojové sporty a jejich ukázky jistě potěší oko mužského i ženského diváka. Do Orlové přivezla tuto podívanou čtvrteční Budoshow ve zdejším domě kultury.

Akci uspořádal Oddíl bojových umění Doubrava spolu s dalšími organizacemi.

Jan Paldus, Oddíl bojových umění Doubrava: „Dneska tady diváci viděli ukázku taekwonda, jiu-jitsu, kung-fu, juda. Pak tady byly ukázky extreme marschal art, což je moderní forma bojových umění."

Organizace takové sportovní akce není snadná. Pořadatelé ale říkají, že vše se daří především díky dobré spolupráci jednotlivých bojovnických klubů. Orlovští diváci si tak mohli vychutnat opravdu kvalitní show, kterou navíc zpestřila i velkoplošná projekce.

Jan Paldus, Oddíl bojových umění  Doubrava: „Díky trenérům a jejich přístupům bylo vše perfektní. Dneska tady máme deset různých stylů a deset různých klubů. Nepřijeli hosté z Polska, což je vzhledem k tragédii, kterou tam teď prožívají, jasné."

A co vlastně lidi do klubů  bojových umění přivádí? Důvody jsou různé. 

Marek Mayer, Oddíl bojových umění Doubrava: „Mě to prostě strašně baví. Je to fascinující a já to beru jako zábavu. Protože když jsem nastoupil k nám na školu, byl tam jeden kluk, který nás bil. A já jsem se ho bál. Tak jsem začal trénovat, abych se mohl ubránit. A pak mně to začalo strašně bavit, ty pády a tak."

Ladislav Urbančík, Oddíl bojových umění Doubrava: „Dělám to rok a moc mě to baví. Nejprve mne přihlásil otec a já jsem moc chodit nechtěl, ale pak mne to začalo bavit."

Orlová tak zažila perfektní  show, kde nechyběly boje, ale ani humor. Za rok chtějí pořadatelé Budoshow uspořádat znovu. Jak sami říkají, doufají, že příště se podaří dohodnout i účast klubů našeho města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy