Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jednání o orlovské části nemocnice bylo úspěšné

Orlová |

Nedělat rozdíly mezi karvinskou a orlovskou částí nemocnice a v Orlové ponechat rozsah ambulantní a lůžkové péče. Takové jsou výsledky jednání o dalším osudu orlovské nemocnice, které před několika dny proběhlo za účasti vedení našeho města na Krajském úřadě.

Jednání u náměstka hejtmana kraje Karla Konečného se zabývala celkem čtyřmi variantami o budoucnosti orlovské nemocnice. Přítomní se nakonec shodli na třetí z nich.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Třetí varianta, na které se všichni přítomní shodli jako na nejpraktičtější, je ponechat stávající stav, tedy ponechat nemocnici Karviná-Ráj a nemocnici Orlová jako jeden celek. Ale s tím, že obě nemocnice budou brány naprosto rovnocenně a nebude preferována nemocnice v Karviné. A nemocnice v Orlové se dovybaví tím, co jí chybí."

To ale není vše, co na daném setkání zaznělo.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Nejdůležitější je, že kraj slíbil, že ambulantní část orlovské nemocnice zůstane zachována a lůžková část zůstane v tom stavu, v jakém je. Což je podstatné a plyne z toho to, že se nebudou rušit další lůžka, či oddělení. Naopak. Náměstek kraje přislíbil, že by se do orlovské části zakoupilo CT a laparoskopická věž."

Samo vedení našeho města navíc velmi kvituje nedávnou změnu na postu ředitele nemocnice.

Radislav Mojžíšek (SNK-ED), místostarosta Orlové: „V současnosti musím říct, že současné vedení velice pružně reaguje na požadavky zvenčí. Komunikace s městem je daleko lepší, než za bývalého vedení. A také máme dojem, že nyní je naprosto rovnocenný přístup k orlovské i karvinské části nemocnice, což dříve nebylo."

Vedení města také doufá, že zřizovatel nemocnice, tedy kraj, dokáže najít dostatek financí, aby orlovská nemocnice mohla jít kupředu.

Nahlásit chybu


Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

Včera 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

Včera 14:28, vydáno 20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

Včera 20:05, vydáno 20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Prázdniny přivítáme v původním termínu, v úterý 30. června

Včera 8:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V závěru expresu pozveme na několik nejbližších akcí Novojičínsko kulturního léta a připomeneme, že Vítání prázdnin proběhne v původním termínu, tedy až v úterý 30. června.

Obec Dobrá opět ožila sportovní atmosférou na Doberské pětce

20. června 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Na start tradičního běžeckého závodu Doberská pětka se postavily desítky běžců všech věkových kategorií. Oblíbená akce každoročně přitahuje nejen místní sportovce, ale také závodníky z širokého okolí.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Policie vyhlásila pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi. Ten reaguje překvapeně z dovolené

19. června 2026 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Rychvaldské spolky pořádaly společný dětský den

Dnes 8:50 | Rychvald | Libor Běčák

Velký dětský den se konal v sobotu 20. června v areálu TJ Slavoj Rychvald. Děti si tam užily soutěže a program byl připravený i pro dospělé.

Týden čtení v Havířově přivedl děti ke knihám i jejich autorům

19. června 2026 16:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání se spisovateli, tvůrčí dílny i společné předčítání známých osobností nabídla dětem městská knihovna v rámci celostátního Týdne čtení. Program měl mladým návštěvníkům ukázat, že knihy mohou být nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a fantazie.

Nové jídlonosiče pomáhají udržet obědy teplé

19. června 2026 12:56 | Stonava | Jiří Brzóska

Klienti terénní pečovatelské služby ve Stonavě se mohou těšit na kvalitnější a bezpečnější dovoz obědů. Pečovatelská služba ELIM Stonava totiž díky nadačnímu příspěvku Nadace OKD zrealizovala projekt „Teplé jídlo – základ kvalitní péče v terénní pečovatelské službě“, jehož cílem byla obnova dlouhodobě používaných termoobalů a jídlonosičů.

Středoškoláci z kraje se účastnili policejní soutěže v Karviné

19. června 2026 10:59 | Karviná | Richard Kutěj

Máš na to. Tak se jmenovalo krajské kolo policejní soutěže pro žáky středních škol, které proběhlo v Karviné. Účastníci pak bojovali na plno, ačkoli akci nepřálo počasí.

Školní slavnost v Horní Suché uzavřela rok plný úspěchů

19. června 2026 9:07 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché uzavřela školní rok tradičním festynem. Děti předvedly svá vystoupení, pobavily rodiče a společně oslavily blížící se letní prázdniny.

Havířovští strážníci se školili v krizové komunikaci

19. června 2026 9:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sebevražedné úmysly, vyhrocené konflikty nebo další situace vyžadují rychlé a správné rozhodování. Havířovská městská policie proto posiluje dovednosti svých strážníků v oblasti krizové komunikace.

Jednání o orlovské části nemocnice bylo úspěšné
Vydáno 14. září 2010 0:21, Orlová, Richard Kutěj
Nedělat rozdíly mezi karvinskou a orlovskou částí nemocnice a v Orlové ponechat rozsah ambulantní a lůžkové péče. Takové jsou výsledky jednání o dalším osudu orlovské nemocnice, které před několika dny proběhlo za účasti vedení našeho města na Krajském úřadě.

Jednání u náměstka hejtmana kraje Karla Konečného se zabývala celkem čtyřmi variantami o budoucnosti orlovské nemocnice. Přítomní se nakonec shodli na třetí z nich.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Třetí varianta, na které se všichni přítomní shodli jako na nejpraktičtější, je ponechat stávající stav, tedy ponechat nemocnici Karviná-Ráj a nemocnici Orlová jako jeden celek. Ale s tím, že obě nemocnice budou brány naprosto rovnocenně a nebude preferována nemocnice v Karviné. A nemocnice v Orlové se dovybaví tím, co jí chybí."

To ale není vše, co na daném setkání zaznělo.

Jiří Michalík (ČSSD), starosta Orlové: „Nejdůležitější je, že kraj slíbil, že ambulantní část orlovské nemocnice zůstane zachována a lůžková část zůstane v tom stavu, v jakém je. Což je podstatné a plyne z toho to, že se nebudou rušit další lůžka, či oddělení. Naopak. Náměstek kraje přislíbil, že by se do orlovské části zakoupilo CT a laparoskopická věž."

Samo vedení našeho města navíc velmi kvituje nedávnou změnu na postu ředitele nemocnice.

Radislav Mojžíšek (SNK-ED), místostarosta Orlové: „V současnosti musím říct, že současné vedení velice pružně reaguje na požadavky zvenčí. Komunikace s městem je daleko lepší, než za bývalého vedení. A také máme dojem, že nyní je naprosto rovnocenný přístup k orlovské i karvinské části nemocnice, což dříve nebylo."

Vedení města také doufá, že zřizovatel nemocnice, tedy kraj, dokáže najít dostatek financí, aby orlovská nemocnice mohla jít kupředu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/orlova/4863/jednani-o-orlovske-casti-nemocnice-bylo-uspesne