Na závody dorazilo přes 200 účastníků všech věkových kategorií a jezdilo se celé dva dny.
Věra Kramná, KK Orlová: „Jsou tady závodníci z 34 klubů z ČR a hosté ze Švédska a z Polska. Je to soutěž Českého poháru a děti si zde tak vyjíždějí body do Mistrovství ČR. Závodí tady děti od přípravky až po seniory."
Krasobruslení je náročný sport, který vyžaduje několik umů najednou. Orlovská pirueta přinesla několik krásných výkonů a my jsme se ptali trenérů, kolik času musí jejich svěřenci věnovat tréninku.
Miloš Man, trenér USK Praha: „Na této úrovni musí trénovat aspoň dvakrát denně po hodině, potom je balet alespoň dvakrát týdně a dále gymnastika a další cvičení a posilování."
Jenže trénink není vše. Do detailu se musí vymyslet celá jízda, k tomu kostýmy a další věci. Jak tento proces vypadá?
Monika Škorničková, trenérka, Karlovy Vary: „Záleží to na trenérovi a jeho invenci. Je to někdy velmi složité, ale dá se to."
Miloš Man, trenér USK Praha: „Choreografie je věcí trenéra, na vyšší úrovni už pak pracují specializovaní choreografové. A takové ty šatičky a další věci kolem, to si spolu řeší většinou maminky a je to taková rodinná záležitost."
My ale pojďme zpět na závody. Jak je složité zorganizovat závody pro 200 závodníků. Jak říká Věra Kramná z pořádajícího klubu, je to velmi složité. Je potřeba zajistit sponzory pro dárky a oceňování pro závodící děti, je potřeba zařídit zázemí, šatny, hudbu a bez pomoci rodičů by to vůbec nešlo.