Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protikoronavirová omezení postupně rozvolňují také v Rychvaldě

  • Rychvald,

Budova městského úřadu, veřejné sportoviště i sběrný dvůr. Taky v Rychvaldě už přibývá míst, která se po karanténě postupně otevírají veřejnosti. Naopak mateřská škola zatím zůstává uzavřená kvůli nezájmu rodičů.

Obyvatelé Rychvaldu už mohou přijít na radnici, aby si tam vyřídili nutné záležitosti. Budova městského úřadu je po karanténní pauze otevřena od pondělního rána. 

“Je to s určitým omezením. Do úřadu mohou vstoupit pouze čtyři lidé najednou. U vstupu se měří orientačně teplota a lidé, kteří nepotřebují vyloženě za některým úředníkem, pouze chtějí podat nějaké doklady, mají připraveno speciální okénko, aby nemuseli po úřadě chodit,” informoval starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO). 

V Rychvaldě mají za sebou zápis dětí do prvních tříd základní školy. Do lavic se chystají také žáci prvního stupně. 

“Máme 74 prvňáčků tady na Sídlišti a 3 prvňáčky na škole Václav. Zápisy proběhly bez jakýchkoli problémů a prakticky bychom nebyli proti tomu, aby se na část tohoto školního roku ještě ten provoz školy spustil,” uvedl starosta Starostka. 

“Podle informací z ministerstva školství by měly být 1. stupně otevřené od 25. května. To znamená, že my přibližně nějakých těch 14 dnů před tímto datem budeme zjišťovat zájem rodičů a podle toho, kolik těch žáků bude, tak uděláme patřičný počet skupin,” sdělil ředitel ZŠ Rychvald Daniel Cigánek. 

Naopak mateřská škola zatím zůstává uzavřena. 

“Pokud jde o mateřskou školu, nemáme podle paní ředitelky žádné požadavky rodičů, že by chtěli dát děti do školy, takže je zatím neotvíráme,” uvedl starosta Starostka. 

V rámci rozvolňování protikoronavirového opatření byl v Rychvaldě otevřen také sběrný dvůr a veřejné sportoviště u základní školy. 

“Návštěvníci budou moci navštěvovat školní hřiště podle stávajícího provozního řádu a je třeba, aby dodržovali aktuální nařízení vlády, to znamená byli v rouškách, dodrželi vzdálenost a další,” dodal ředitel Cigánek. 

Další aktuální informace o situaci najdou obyvatelé Rychvaldu na stránkách města.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail