Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzrůstající počet dětí nutí Rychvald připravovat přístavbu základní školy

  • Rychvald,

Více prvňáků, ale i žáků ve vyšších ročnících, nutí město Rychvald připravovat přístavbu základní školu o nový pavilon s osmi třídami.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Já jsem měl dneska velice milou povinnost uvítat prvňáčky do školy. Máme 1. září, svítilo nám sluníčko, děti byly rozjásané, dostaly drobné dárečky, bylo vidět, že se většinou zvedaly ručičky, že se do školy těšily. Takže doufám, že je to pravda a ať se všem daří a rodičům, ať všechno krásně jde.”
Taťána Gränzerová, zástupkyně ředitele ZŠ Rychvald: “Já bych popřála všem dětem hodně veselých zážitků na naší škole, ať si tady najdou spoustu nových kamarádů a u toho se naučí aspoň něco nového.”
Jan, žák 1. třídy ZŠ Rychvald: “Dneska jsem přišel poprvé do první třídy a moc jsem se těšil na nové kamarády.”
Julie Peterková, žákyně 6. třídy ZŠ Rychvald: “Já jsem teď nastoupila do šesté třídy, jsem tady první den. A je to nejlepší škola.”
Taťána Gränzerová, zástupkyně ředitele ZŠ Rychvald: “Letošní školní rok bude pro nás náročný v tom, že nám přibude zhruba 40 žáků oproti roku loňskému. Žáci přibyli napříč třídami, napříč celou školou od 1. do 2. stupně. Prvňáčků máme více na Václavu, což je naše expozitura, tam už máme regulérně 20 dětí ve třídě. Letos stejně jako loni máme čtyři první třídy. Tři třídy jsou tady na ulici Školní a jedna je na Petřvaldské v části Václav. V letošním školním roce začíná platit nový školní vzdělávací program, do kterého jsme museli zapracovat digitalizaci a veškeré prvky digitálního vysílání se budou prolínat celou výukou.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Naše škola je považována za školu s velmi dobrou úrovní. Spolu s panem ředitelem spolupracujeme na velice dobré bázi. A skutečně, kapacity jsou opravdu nabité, takže máme už v plánu nějakým způsobem to řešit a přistavovat jeden pavilon.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy