Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodnice lákala z lidí peníze, ti zavolali policii

  • Stonava,

Velmi obezřetní by měli být lidé na Karvinsku. Ve Stonavě neznámá žena obcházela domácnosti a chtěla půjčit peníze. U stonaváků neuspěla, ti přivolali policii. Podvodnice ale mezi tím zmizela.

Je tomu měsíc, co byli občané Stonavy v rámci besedy s policistou varováni před podvodníky. Ti se snaží pod různými záminkami vylákat z lidí peníze. Obětí přitom nemusí být vždy jen senior. Před pár dny neznámá žena obcházela stonavské domácnosti a chtěla půjčit peníze. Důvody byly různé. Požádat o tisícovku neváhala ani na místní poště.

„K nám na poštu přišla paní s historkou, že je v těžké životní situaci a chtěla půjčit tisíc korun na ubytování na ubytovně v Karviné.“ „Požádala o půjčení tisícovky, protože přijela z Prahy a jde tady na operaci. Nemá ale zatím ubytování, v rodině se ubytovat nemůže.“ „Sdělila mi, že potřebuje tisíc korun, protože jede z Prahy a nechala kabelku ve vlaku. Potřebuje vypravit mamince pohřeb,“ sdělili podvodnicí oslovení lidé.

U občanů Stonavy ale žena neuspěla, naopak, vzbudila u nich podezření, že by se mohlo jednat o podvodnici. Ihned proto kontaktovali policii.

„Po oznámení policisté OO Horní Suchá vyjeli na místo oznámení. Nicméně, po prohledání celé lokality podezřelou ženu nenašli,“ řekla mluvčí PČR Karviná Zlatuše Viačková.

Podle našich informací se mělo jednat o zhruba čtyřicetiletou ženu menší postavy s krátce střiženými vlasy.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail