Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Štěpána při fotbálku kila rychle mizí

  • Stonava,

Vánoce jsou svátky pohody a hodování. Většina lidí během svátků mlsá a přejídá se. Důsledkem jsou kila navíc. Zajímavý recept, jak se zbavit přebytečných kil nabraných během Vánoc, už druhým rokem aplikují sportovci ve Stonavě.

V průměru dva až tři kilogramy váhy naberou lidé při vánočním hodování a následných silvestrovských oslavách. SK Stonava proto uspořádal další ročník Štěpánského fotbálku. Přijít na hřiště a proběhnout se mohl kdokoli, kdo umí kopnout do míče.

„Lidí sedí jen doma. Proto jsme se rozhodli, že na Štěpána uspořádáme takový malý mini zápas pro stonaváky, aby mohli shodit nějaké to kilo,“ řekl správce SK Stonava Martin Buchta.

„Je nás šestnáct, hraje se 7+1 na umělé trávě až do vyčerpání, nemáme určený čas. Až nás to nebude bavit, tak skončíme, dáme si pivko a popřejeme si do toho Nového roku a bude nám fajn,“ vysvětlil systém hry předseda fotbalového klubu SK Stonava Martin Cyroň.

„Je dobře, že jsme se tady sešli a neseděli jen doma a nejedli.“ „Potřebujeme nějaká ta kila shodit po těch řízcích a salátu.“ „Je to super, aspoň si lidé zaběhají mezi svátkama.“ „Myslím si, že je to super věc. Chlapi se sejdou, po kapříkovi si odpočinou a vydechnou. Je tu dobrá nálada,“ řekli účastníci.

Štěpánský fotbálek není jedinou sportovní akcí místního klubu pro širokou veřejnost. V létě u příležitosti poutě pořádá Turnaj o pohár starosty obce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy