Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky dětem zavzpomínali senioři na své mládí

  • Stonava,

Dětí ze stonavských mateřských škol pravidelně navštěvují místní seniory, aby jim zpestřili podzim života. Jejich první letošní setkání se neslo v duchu Tří králů, díky němuž senioři zavzpomínali na své mládí.

Nejen stonavští předškoláci, ale i jejich starší kamarádi ze školy se pravidelně setkávají s místními seniory. Děti se vždy dozví něco zajímavého z historie, senioři zase zjišťují, co vše se za dobu jejich života změnilo. Co ale zůstává jsou tradice, například ta tříkrálová.

„My jsme tady přišli popřát vše nejlepší.“ „My jsme tady zpívali koledy,“ řekli malí koledníci.

„Cílem naší návštěvy bylo, aby si naši senioři zavzpomínali na své dětství,“ objasnila důvod návštěvy učitelka MŠ Stonava-Hořany Eva Kiszová.

„Velice nás to potěšilo. Vzpomínám si a matně si vybavuji o svoje dětství.“ „Chodili tři kluci, měli po tátovi bílé košile, z papíru udělané čepice a přáli vše nejlepší.“ „Já si pamatuji, že jsem chodila přát na Nový rok. Dostala jsem korunu nebo nějakou čokoládu ze stromečku. To bylo něco …,“ zavzpomínali stonavští senioři.

Dnes je koledování spojeno s Tříkrálovou sbírkou, kterou pořádá Charita Česká republika. Skupinky koledníků budou do zapečetěných kasiček vybírat peníze pro potřebné do 14. ledna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy