Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavský pěvecký sbor zpíval v evangelických kostelích

  • Stonava,

Smíšený pevěcký sbor Stonawa má za sebou dvě vystoupení v rámci týdne modliteb za jednotu křesťanů.

Pěvecký sbor nejprve zpíval v neděli 21. ledna ve stonavském evangelickém kostele v rámci dopolední ekumenické bohoslužby, odpoledne pak v evangelickém kostele v Havířově-Prostřední Suché. Tady vystoupil společně se spřáteleným sborem Suchá. V kostele nezazněly jen koledy, ale také hymna třetího tisíciletí se sólistou Klemensem Slowioczkem.

Při této skladbě oba sbory na varhany doprovázel ředitel karvinské základní umělecké školy Kamil Novák. Spolupracuje s nimi už několik let.

„Je to už mnoho let, co jsem začal spolupracovat s paní dirigentkou Martou Orszulikovou. Ta spolupráce byla velmi plodná. Přinesla mi mnoho přátel. Mám velkou radost, že i tento dnešní koncert je takovým vyvrcholením toho celkového snažení. Navíc, myslím si, že ta píseň Hymna třetího tisíciletí má mnohé co říci,“ řekl Kamil Novák.

Toto ekumenické setkání v sušském evangelickém kostele navíc vyslalo světu jasný signál jednoty křesťanů. Sbírka, která v kostele proběhla, směřovala na obnovu katolického kostela v Třinci-Gutech, který loni v srpnu lehl popelem po žhářském útoku tří mladíků.

„Jsme moc rádi, že nás zdejší pastor oslovil, a že tímto způsobem můžeme také přispět na obnovu kostela v Gutech,“ řekla dirigentka Marta Orszuliková.

„Tento kostel byl postaven jako evangelický, pak byl katolický. Po té poslední rekonstrukci se tam konala modlitba a bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Proto chceme tady všichni na našem území přispět na obnovu tohoto kostela,“ řekla pastor Janusz Kożusznik.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy