Třídy stonavské ZŠ se proměnily v hokejovou fanzónu

  • 23. února 2018,
  • 14:17,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Páteční semifinálový zápas českých hokejistů proti týmu Olympijských sportovců Ruska sledovali fanoušci na různých místech našeho kraje. V jednu velkou fanzónu se například proměnily i třídy stonavské základní školy.

Reklama

Stejně jako před dvaceti lety při olympiádě v Naganu, umožnili stonavští učitelé svým žákům shlédnout jeden z důležitých hokejových zápasů letošní olympiády. Díky interaktivním tabulím mohli školáci živě sledovat semifinálové utkání českých hokejistů proti Rusům.

„Je to zároveň výchova k občanství, pocit sounáležitosti, pocit hrdosti, pocit kolegiality. Myslím si, že je to důležité,“ řekl ředitel školy Zdeněk Lusk.

„Jsem rád, že se na ten zápas mohu dívat ve škole a fandit.“ „Je to super, že se můžeme dívat.“ „Je to připomínka toho Nagana,“ řekli stonavští školáci.

Příprava školáků k fandění byla velmi důkladná.

„Já jsem přinesla barvy. Malovali jsme na obličej české vlajky. Někdo chtěl malé, někdo jednu velkou přes celou tvář.“ „Já jsem byl včera na olympijském festivalu v Ostravě. Tam jsem získal tuto hokejovou čepici a jsme rád, že tady dnes mohu fandit,“ řekli školáci.

O zlato ale nakonec Češi hrát nebudou. Tým Olympijských sportovců Ruska zvítězli 3:0.

„Kluci se snažili, měli tam sice hodně šancí, ale Rusové byli proti nám celkem silní, takže jsme to nakonec prohráli.“ „Myslím si, že Češi hráli velice pěkně až na některé šance, kdy na prázdnou bránu netrefili branku. To byla veliká škoda,“ okomentovali semifinálový zápas stonavští žáci.

Prohra českých hokejistů ale od fandění stonavské školáky neodradila. Pevně věří, že Češi si nakonec z olympiády odvezou bronz.
Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

MlčůchTrans s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu