Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči si na Karvinsku objízdné trasy zkracují

  • Stonava,

Řidiči na Karvinsku v současné době komplikují život mnoha obcím. Zkracují si objízdné trasy, které jsou kvůli opravám na komunikacích řádně vyznačené. Využívají místních komunikací, které k tomu nejsou absolutně vhodné. Radnice proto situaci musí řešit dalšími značkami.

Zákaz vjezdu, objížďka - to jsou v současné době značky, kterými je poseto téměř celé Karvinsko. Na mnoha místech se opravují komunikace, mosty a železniční přejezdy. Řidiči jsou nuceni mnohdy k mnoha kilometrovým objížďkám.

„Objízdná trasa se stanovuje zejména s ohledem na bezpečnost silniční dopravy. Ne s ohledem na délku, ale aby ta trasa byla co nejbezpečnější pro celou dopravu,“ vysvětlila Maria Palová z karvinského magistrátu.

To si ale mnohdy řidiči neuvědomují a hledají různé zkratky. Například v současné době se zvýšil provoz na úzkých komunikacích ve Stonavě, a to hlavně v době, kdy jezdí horníci na zdejší šachtu. Kvůli opravě železničního přejezdu v Loukách nad Olší je silnice mezi Karvinou a Stonavou zcela uzavřena.

„Měla by tady být policie a trošku ty řidiče usměrňovat. Chodí tady děti do školy a ze školy, je to tady strašné.“ „Z druhé strany jsem sám řidič, a když vím, že je nějaká objízdná trasa a mohu si to zkrátit, tak to využiji,“ řekli občané Stonavy.

Oprava železničního přejezdu potrvá minimálně do konce prázdnin. Stonavská radnice proto na základě mnoha stížností svých občanů zasáhla.

„Obec Stonava v současné době zažádala o změnu dopravního značení na přechodnou dobu. Chce tím zamezit, aby si řidiči zkracovali objízdnou trasu,“ konstatovala Renáta Poledníková ze stonavského obecního úřadu.

Za porušení zákazové značky, která bude zanedlouho na této komunikaci umístěna bude řidičům hrozit až dvoutisícová pokuta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy