Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se na dopravním hřišti vzdělávaly hrou

  • Stonava,

Moderní dopravní hřiště v Havířově slouží široké veřejnosti tři roky. V rámci dopravní výchovy je v dopoledních hodinách hojně využíváno školáky z celého Karvinska. Pravidelnými návštěvníky jsou ale i děti ze stonavské mateřské školy.

Dopravní výchova dlouhodobě patří mezi klíčové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Policisté na Karvinsku proto se zásadami bezpečného chování na silnici seznamují děti už od mateřské školy. S těmi stonavskými dokonce pravidelně navštěvují dopravní hřiště. „My si tady hrajeme na řidiče a chodce,“ řekla jedna z dívek.

„U takto malých dětí se jedná především o to, aby se seznámily s tím, jak se mají na té silnici chovat, vštípit jim úplně ty základní věci, aby se rozhlížely a jezdily tak, jak mají. Pokud jim část toho, co jim tady ukážeme a řekneme, zůstane v těch hlavičkách, tak je to velká pomoc,“ vysvětlil dopravní policista Pavel Balicki.

„Když je na semaforu červená, tak se musí stát.“ „Když přecházíme přes silnici, tak se musíme pořádně rozhlédnout, jestli nejede motorka nebo auto.“ „Musíme tady dodržovat předpisy.“ „Když je nedodržíme, tak dostaneme pokutu,“ řekli malí předškoláci.

Hra na dopravním hřišti byla pro tyto stonavské děti vyvrcholením několikadenního dopravně-výchovného programu v rámci dubna, měsíce bezpečnosti.

„Děti si mohou vyzkoušet to, co je ve školce učíme,“ řekla učitelka stonavské školky na Hořanech Veronika Bařáková.

„Díky prožitkovému učení se děti naučí vše potřebné,“ dodala její kolegyně z Dolan Helena Skutková.

Havířovské dopravní hřiště je v odpoledních hodinách a o víkendu zpřístupněno zdarma široké veřejnosti.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail