Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči si i přes zákaz vjezdu zkracují objízdnou trasu

  • Stonava,

Policisté ve Stonavě nekompromisně sankcionují řidiče, kteří nerespektují přechodné dopravní značení. Radnice totiž nechala umísti na místní komunikaci zákazovou značku, která má zabránit řidičům ve zkracováni si řádně vyznačené objízdné trasy.

Problém na této místní komunikaci ve Stonavě začal před pár týdny. Kvůli opravě železničního přejezdu v Loukách nad Olší je zcela neprůjezdná silnice spojující Stonavu s Karvinou. Řidiči a to hlavně horníci z Dolu ČSM si ale našli v objízdné trase zkratku přes stonavské Hořany.

„Ráno, od čtvrt na pět do půl šesté, jsem tady napočítal 76 aut ve směru na Důl ČSM,“ řekl jeden z místních občanů.

Podobná situace se opakovala v pravidelných intervalech během celého dne. V ohrožení byli chodci, zvláště děti, které tudy chodí do školy. Radnice proto zasáhla.

„Jakmile jsme to zjistili, okamžitě jsme reagovali a během šesti dnů se nám podařilo vyřešit tuto situaci zákazem vjezdu,“ řekl starosta Stonavy Ondřej Feber.

Vjezd na komunikaci je nyní povolen jen dopravní obsluze a vozidlům s povolením stonavského obecního úřadu. Na dodržování zákazové značky nyní dohlíží policie.

„Provádíme namátkovou kontrolu vozidel, zda-li řidiči mají oprávnění vjezdu na tuto komunikaci,“ řekla policistka Veronika Buzková.

„Je to perfektní, protože ten provoz tady byl fakt šílený.“ „Na to, že tady děti chodí ze školy, je to správné, že tady ta policie je,“ řekli místní občané.

Policisté budou řidiče na této komunikaci namátkově kontrolovat nejen přes den, ale i v noci. Za porušení zákazové značky hrozí až dvou tisícová pokuta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy