Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusová doprava na Karvinsku zaznamenala změnu

  • Stonava,

Na Karvinsku došlo k výrazným změnám ve veřejné autobusové dopravě. Od 10. června platí nejen nové jízdní řády, dopravu nově zajišťuje jen jeden dopravce. Největší změnu zaznamenali cestující ze Stonavy.

Ve veřejné autobusové dopravě na Karvinsku a Orlovsku došlo v neděli 10. června k mnoha změnám. Dotkly se nejen jízdních řádů a tras, ale i tarifních zón.

„Tou nejdůležitější změnou je vlastně to, že veřejnou dopravu v oblastech Karvinska a Orlovska zajišťuje dopravce vzešlý z výběrového řízení,“ řekl jednatel společnosti Koordinátor ODIS Aleš Stejskal.

Svou pozici obhájil dopravce ČSAD Karviná. Ten ovšem nově musí plnit mnohem přísnější standardy dopravy.

„Museli jsme pořídit nové, plně klimatizované, nízkopodlažní autobusy na stlačený zemní plyn, tzn. na ekologický pohon,“ vysvětlil ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD Jakub Vyvial.

Největší a dá se říct, že i revoluční změnu v systému dopravy zaznamenali obyvatelé Stonavy. Soukromý dopravce, který zde mnoho let zajišťoval veřejnou dopravu, skončil.

„Spojení obce Stonava nejen s Karvinou, ale i na druhou stranu, zajišťuje nyní ČSAD Karviná. Vznikla nová spojení a nové návaznosti,“ objasnil situaci ve Stonavě Aleš Stejskal.

Stonavští tuto změnu vítají. Nově se totiž jednoduše dostanou i do Havířova.

„Člověk přestupoval v Albrechticích. Teď jedeme jedním šupem ze Stonavy do Havířova.“ „Já jedu poprvé, jsem zvědavá, jak to bude. Co ale vím, lidé říkají, že jsou spokojeni,“ řekli stonavští cestující.

Velkých změn se ale dočkala i městská hromadná doprava v Orlové. Ta byla zařazena do Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail