Hasiči ve Stonavě ženám k svátku navařili a napekli

  • 10:33,
  • Stonava,

Mezinárodní den žen - svátek, který byl v dobách minulého režimu znevážený, se opět dostává na výsluní. Například hasiči ve Stonavě pro své ženy navařili, napekli a celé odpoledne je obsluhovali.

Menu složené z hlavního jídla a dvou druhů dezertu vlastnoručně navařili a napekli pro své ženy dobrovolní hasiči ve Stonavě. Ve své zbrojnici pro ně připravili k MDŽ oddychové odpoledne.  

“MDŽ je celosvětová tradice, Mezinárodní den žen, a my ji zachováváme.  Děláme tuto akci pro naše ženy každoročně. Chceme ji takto poděkovat za to, že nám pomáhají při všech akcích,” uvedl Kamil Znamec, velitel SDH Stonava.

Všechny přítomné ženy, převážně členky sboru, a také manželky nebo maminky hasičů, směly celé odpoledne jen sedět a nechat se od mužů obsluhovat.  “Je to od nich moc hezké, že se takhle o nás starají. Na oplátku my se staráme o své muže, o hasiče,” vyjádřila se jedna z žen. “Je to příjemné, že nemusíme nic dělat a obskakují nás chlapi,” přidala se další. “Tady přímo v hasičárně je to jednou za rok, kdy se o nás muži starají, ale musím říct, že se o nás starají i doma,” podotkla další členka sboru.  

“Máme tady i pro naše ženy sladkou tečku v podobě listového těsta,” ukázal připravená zákusek Jaromír Szymon, člen SDH Stonava.   

K oslavě svátku žen patřila také květina, kterou všem přítomným osobně předal velitel výjezdové jednotky. Vždyť jejími aktivními členy jsou tady dokonce hned tři ženy.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 06.12. 6:03
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 18:00 - 06.12. 6:03
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 06.12. 6:03
Orlová, Husův dům, Orlová

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků