Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči ve Stonavě ženám k svátku navařili a napekli

  • Stonava,

Mezinárodní den žen - svátek, který byl v dobách minulého režimu znevážený, se opět dostává na výsluní. Například hasiči ve Stonavě pro své ženy navařili, napekli a celé odpoledne je obsluhovali.

Menu složené z hlavního jídla a dvou druhů dezertu vlastnoručně navařili a napekli pro své ženy dobrovolní hasiči ve Stonavě. Ve své zbrojnici pro ně připravili k MDŽ oddychové odpoledne.  

“MDŽ je celosvětová tradice, Mezinárodní den žen, a my ji zachováváme.  Děláme tuto akci pro naše ženy každoročně. Chceme ji takto poděkovat za to, že nám pomáhají při všech akcích,” uvedl Kamil Znamec, velitel SDH Stonava.

Všechny přítomné ženy, převážně členky sboru, a také manželky nebo maminky hasičů, směly celé odpoledne jen sedět a nechat se od mužů obsluhovat.  “Je to od nich moc hezké, že se takhle o nás starají. Na oplátku my se staráme o své muže, o hasiče,” vyjádřila se jedna z žen. “Je to příjemné, že nemusíme nic dělat a obskakují nás chlapi,” přidala se další. “Tady přímo v hasičárně je to jednou za rok, kdy se o nás muži starají, ale musím říct, že se o nás starají i doma,” podotkla další členka sboru.  

“Máme tady i pro naše ženy sladkou tečku v podobě listového těsta,” ukázal připravená zákusek Jaromír Szymon, člen SDH Stonava.   

K oslavě svátku žen patřila také květina, kterou všem přítomným osobně předal velitel výjezdové jednotky. Vždyť jejími aktivními členy jsou tady dokonce hned tři ženy.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail