Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští zahrádkáři ukázali veřejnosti svou úrodu, v rámci výuky ji zhlédli také školáci

  • Stonava,

Stonavští zahrádkáři uspořádali ve své klubovně na Stavech výstavu ovoce a zeleniny. Svůj koutek tady měli tradičně i místní včelaři. Výstava výpěstků se setkala s velkým zájmem, přišli na ni i děti z mateřské a základní školy.

Léto pomalu končí a zahrádkáři sklízejí úrodu ze svých zahrad. S tím, co vypěstovali ve Stonavě, se pochlubili veřejnosti na výstavě ve své klubovně na Stavech. Letos jejich velkým nepřítelem bylo sucho.

„Sami víte, jaký ten rok byl. Pro zahrádkáře to počasí nebylo nijak příznivé, hlavně kvůli vody,“ konstatovala místopředsedkyně MO ČZS Stonava Anděla Štulová.

„Do května pršelo, ale pak už bylo takové sucho, že všechno zakrslo a nechtělo růst,“ doplnil  předseda stonavských zahrádkářů Alois Wojkowski.

Zahrádkářům proto nezbývalo nic jiného než pořádně svá políčka zavlažovat.

„My to sadíme hodně na koňském hnoji a musím pořádně zalévat,“ řekla Anna Waloszková.

„Hodně se zalévalo, ale s deštěm se to nedá srovnat,“ dodala Anna Žáková.

Důkladná závlaha nakonec přinesla své ovoce. Dvoudenní výstava se proto u veřejnosti setkala s velkým ohlasem. Návštěvníci si mohli prohlédnout a ohodnotit více jak 150 exponátů od dvou desítek místních zahrádkářů.

„Moc se mi to líbi, je to krásné. Už jenom to, že člověk tomu věnuje svůj volný čas.“ „Obdivuji výpěstky stonavských zahrádkářů, protože mně se toho moc neurodilo,“ řekli návštěvníci

Na zahrádkářské výstavě se každoročně prezentují také místní včelaři. Návštěvníci mohli mimo jiné ochutnat různé druhy medu, medoviny a dalších výrobků ze včelího produktu. Prohlédnout si mohli také rušný život v úlu.

Výstavu ovoce a zeleniny včetně včelařského koutku si nenechali ujít ani děti ze stonavských mateřských a základních škol.

„Je to splynutí učiva s názornou ukázkou,“ řekla zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Stonava Elen Warzyková.

Další akci pro širokou veřejnost chystají stonavští zahrádkáři na 12. října. Ve své klubovně budou smažit bramboráky.




BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků