Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalisté ZŠ Stonava patří k nejlepším v republice, obhajovat jedou titul do Pardubic

  • Stonava,

Dvakrát ročně pořádá Tělovýchovná jednota Albrechtice florbalový turnaj mladších a starších žáků. Pro stonavské školáky to byla skvělá příprava na důležité zápasy, které je v nejbližších dnech čekají.

Stonavská sportovní hala se v sobotu 16. listopadu stala dějištěm dalšího z řady florbalových turnajů, kterou pro školáky uspořádala Tělovýchovná jednota Albrechtice.

„Ve Stonavě to hrajeme, protože tady jsou vynikající podmínky. Máme tady halu, která není až tak drahá a líbí se nám tady,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

Turnaje se zúčastnilo 5 manšaftů. Tři složená z žáků základní školy Stonava, dvě družstva přijela z Karviné. Systém hry, každý s každým, jedenkrát 12 minut.

„My jsme přijeli ze základní školy Borovského.  Jsou to dva týmy složené převážně z žáků, kteří chodí na kroužek každý pátek,“ řekl učitel ZŠ Borovského Jakub Krejčí.

„Někteří z našeho týmu hrají florbal a někteří si jen tak příští zahrát.“ „Já jsem přijel z Karviné a doufám že vyhrajeme.“ „My jsme se připravovali v tělocviku, stříleli jsme na bránu, učili jsme se klíčky a podobně.“ „Dvakrát týdně chodíme na tréninky a tam se učíme různé věci,“ řekli hráči z obou zúčastněných škol.

Stonavští florbalisté pojali tento turnaj jako další z řady tréninků, v pondělí 25. listopadu je čeká okresní soutěž.

„Co se týče páťáků, tak tento ten turnaj chceme využít jako trénink, protože nás čeká okresní kolo pro první stupeň. Zúčastní se ho ti kluci ve fialových dresech,“ řekl učitel ZŠ Stonava Bohdan Blabla

Pro starší žáky, kteří se ale turnaje nezúčastnili, bude důležitým datem sobota 23. listopadu. V Pardubicích budou obhajovat prvenství v republikové florbalové soutěži, kterou pořádá Česká asociace sportu pro všechny. Klukům samozřejmě držíme pěsti a pevně věříme, že tento pohár opět pro Stonavu a celý MS kraj vybojují.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků