Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za dětmi do knihovny přišel Křemílek s Vochomůrkou

  • Stonava,

V rámci Března – měsíce čtenářů připravila knihovna několik zajímavých akcí. Ta první byla určena dětem a jejich rodičům. V knihovně na ně čekal Křemílek s Vochomůrkou.

Ve stonavské knihovně bylo v pondělí 2. března rušno a hodně veselo. První akce v rámci března – měsíce čtenářů byla určena dětem a jejich rodičům.

„Dnešním dnem začíná Březen - měsíc čtenářů. Je velmi důležité, aby se ty děti naučily pravidelně navštěvovat knihovnu. Nejlépe je to podchytit tím, že přijdou se svými rodiči,“ řekla vedoucí stonavské knihovny Marta Orszuliká.

V knihovně je čekaly tři pohádkové postavičky. Křemílek, Vochomůrka a vosa Otylka. V podání knihovnického divadélka z karvinské regionální knihovny děti viděly jednu z pohádek Václava Čtvrtka.

Knihovnické divadélko bylo založeno v loňském roce, za stonavskými dětmi přijelo už podruhé.

„Chceme ukázat dětem, že knížky můžeme nejenom číst, ale můžeme je také prožít,“ řekla členka knihovnického divadélka Marcela Wierzgoń.

„Divadlo bylo o tom, jak Křemílek s Vochomůrkou šili kalhoty.“ „Pomáhala jim v tom vosa Otylka.“ „Mně se ta pohádka moc líbila,“ řekli školáci.

Stonavská knihovna je zapojena do celostátního projektu Celé česko čte dětem. Malí čtenáři proto z knihovny neodcházeli jen s divadelními zážitky, každý z nich obdržel čtenářský deníček Škola naruby.

„Děti si do deníčku zapisují to, kdo a co jim čte. Píšou si tam i své postřehy,“ vysvětlila knihovnice.

Společné předčítání utváří nejen pevné rodinné pouto, ale u dětí také rozvíjí slovní zásobu, paměť a představivost. Malí čtenáři proto využili příležitosti a v knihovně si knížky pro společné čtení hned zapůjčily.

„Já jsem si zapůjčil knížku Mašinka Tomáš.“ „Já jsem si vybrala knížku o Hopsálkovi.“ „Já jsem si vybrala Psí školu,“ řekli malí čtenáři.

Další akce v rámci března-měsíce čtenářů je v knihovně naplánována na 16. března. O svých cestách přijde vyprávět spisovatel a cestovatel Petr Nazarov. Dopoledne bude besedovat se školáky, v 17 hodin bude o Novém Zélandu vyprávět široké veřejnosti.  Knihovna v měsíci březnu navíc nabízí novým čtenářům přihlášení se na rok zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků