Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavské seniorky pomáhají svým vrstevníkům. Potřební senioři mohou roušky získat v DPS.

  • Stonava,

Prosba o roušky, kterou do světa vyslala pečovatelská služba ELIM ve Stonavě se setkala s velkým ohlasem. Pomoc už nabídly všechny věkové generace. Roušky pro místní seniory šijí i obyvatelky místní DPS, které se stalo distribučním místem pro výdej šitých roušek potřebným seniorům.

V jednu velkou šicí dílnu se proměnil jeden z bytů ve stonavském domě s pečovatelksou službou ELIM. Dvě klientky tady šijí roušky.

„Něco jsme udělali už včera a teď pokračujeme. Není to dokonalé, ale svůj účel to splní,“ řekla Jana Doffková, která roušky šije společně s paní Martou Šujanskou.

Oběma seniorkám v tom ochotně pomáhá také vedoucí pečovatelské služby Urszula Byrtusová.

„V kanceláři mám takovou přípravnu, kde připravuji stříhám látky. Snažíme se takto společně vyrábět roušky, které nejsou vůbec jednoduché,“ řekla Urszula Byrtusová.

Do pomoci s šitím roušek pro stonavské seniory se zapojila i veřejnost. Sto roušek zajistila také radnice. K potřebným lidem se tak dostalo více jak 350 ručně šitých roušek.

„Začali přicházet občané s velkým množstvím ušitých roušek. Někteří obyvatelé obce přinesli také dezinfekční prostředky. Roušek máme tolik, že se nám podařilo každému seniorovi, který to potřeboval tři roušky,“ konstatovala Byrtusová.

Poptávka roušek je ale velká. Nabídku své pomoci proto stále můžete směřovat přímo na vedení stonavské pečovatelské služby ELIM.

„Vytváříme zásoby, protože přicházejí stále další lidé, kteří se dozvěděli, že u nás je distribuční místo, kde vydáváme potřebným roušky,“ doplnila vedoucí pečovatelské služby ELIM.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků