Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Role rodičů je při vzdělávání prvňáčků v době pandemie koronaviru nezastupitelná

  • Stonava,

Velmi důležitou roli při vzdělávání žáků první třídy mají v současné době rodiče. Jejich role učitele při domácím vzdělávaní je nezastupitelná. Rodiče stonavských prvňáčků mají velkou výhodu. Krátce před uzavření škol absolvovali ukázkovou hodinu, kde názorně viděli, jak probíhá výuka v první třídě.

Od 11. března je výuka na základních školách z důvodu pandemie koronaviru zrušena. Pro prvňáčky je přitom o první rok školní docházky velmi důležitý. Děti se učí číst psát a počítat. Velmi důležitá je přitom spolupráce s rodiči. Každoroční je proto pro ně ve Stonavě připravena ukázková hodina.

anketa, rodiče: "Je to super, aspoň vidíme, co děti dokážou." "Tuto akci vítám. Aspoň vidím, jak děti pokročili ve vyučování, co se už naučily."

Kateřina Atanasovská, učitelka: "Chceme rodičlm ukázat, jaké způsoby práce používáme v hodinách a sami uvidí, na co by se měli doma zaměřit."

Přestože to nikdo nepředpokládal, letos byla ukázková hodina pro rodiče prvňáčků velmi přínosná. Jen pár dní poté se dveře základních škol uzavřely. Děti se učí doma a role rodičů je teď nezastupitelná.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "Ta spolupráce je teď velká a je to náročné. Paní učitelka posílá dětem úkoly prostřednictvím emailu a děti společně s rodiči ukoly vypracovávají a následně nafocené výsledky práce zasílají paní učitelce zpět."

Takový systém neplatí jen pro prvňáčky. Prostřednictvím webových stránek komunikuí učitelé ze žáky i v dalších ročnících stonavské základní školy.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail