Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školy mají důležitou roli v přípravě na první třídu, zápisy ale probíhají bez dětí

  • Stonava,

Přesně před rokem bylo ve stonavské škole rušno i po vyučování. Do školy přicházeli rodiče spolu s dětmi k zápisu do první třídy. Letos je situace zcela odlišná. Zápisy probíhají bez přítomnosti dětí a rodičů. Stonavští učitelé jsou ale přesvědčeni, že mateřská škola budoucí prvňáčky na další etapu vzdělávání důkladně připravila.

Ticho, během kterého je slyšet i příslovečné upadnutí špendlíku. Přesně takto to vypadá ve třídě stonavské základní školy, kde měly probíhat zápisy do 1.třídy. Ty se letos na základě doporučení ministerstva školství konají bez přítomnosti dětí i jejich zákonných zástupců.

Milada Heimerová, ředitelka ZŠ a MŠ Stonava: "My jsme volili takovou cestu, že rodičům dětí s trvalým pobytem ve Stonavě zasíláme dopis s žádostí o přijetí a prosíme rodiče, aby vyplněnou žádost zaslali poštou na sekretariát nebo hodili do schránky před školou."

Čas na to mají do 30.dubna. Pro mimostonavské zájemce  o vzdělávání jsou informace a formuláře žádosti zveřejněny na webové stránce školy. Velmi důležitou roli v přípravě na 1.třídu sehrává vzdělávání v mateřské škole. Školky jsou ale také kvůli pandemii koronaviru uzavřeny. Vše se řeší elektronicky.

Helena Skutková, vedoucí učitelka MŠ Dolany: "Pro zájemce byl vyslán odkaz na plnění různých úkolů včetně postupu, jak si například zahrát na samotný zápis do 1.třídy. Rodiče byli rovněž požádáni o zaslání kresby dítěte. Díky ni právě mapujeme, jak se dítě postupně vyvíjí."

Bez přítomnosti rodičů a dětí proběhnou ve Stonavě zápisy do mateřských škol a to od 4.5. do 15.5.2020.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail