Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • CHIRURGICKÁ KLINIKA FN OSTRAVA MÁ TŘI NOVÁ CENTRA VYSOCE SPECIALIZOVANÉ PÉČE
  • BYLY ZVEŘEJNĚNY 3 NÁVRHY NOVÉ OSTRAVSKÉ ČTVRTI ŽOFINKA, VYJÁDŘIT SE MOHOU LIDÉ
  • REKONSTRUKCE AREÁLU GYMNÁZIA CIHELNÍ VE F-M: HŘIŠTĚ BUDE ODPOLEDNE PŘÍSTUPNÉ
  • NA VELKOU CENU OSTRAVY V PLAVÁNÍ PŘIJEL FRANCOUZSKÝ OLYMPIONIK
  • OMLAZENÝ BASEBALLOVÝ TÝM FRÝDKU-MÍSTKU DVAKRÁT PORAZIL JABLONEC
  • BOHUMÍNSKÁ NEMOCNICE MÁ NOVÝ ŠPIČKOVÝ DENZITOMETR
  • STÁT ZA 1,5 MILIARDY POSTAVÍ NOVÝ JUSTIČNÍ PALÁC V OSTRAVĚ
  • OSTRAVA-JIH LÁKÁ OBYVATELE K PŘIHLÁŠENÍ POBYTU TISÍCOVKOU
  • ČELADENŠTÍ ŠKOLÁCI SE VZDĚLÁVAJÍ V NOVÉ UČEBNĚ ZA DESET MILIONŮ
  • PAMÁTNÍK DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY V HRABYNI ZAHAJUJE NÁVŠTĚVNICKOU SEZONU
  • OPAVA SE PYŠNÍ PRVNÍ INTEGRAČNÍ HOUPAČKOU PRO TĚLESNĚ POSTIŽENÉ V ČR
  • HASIČI LIKVIDOVALI POŽÁR PNEUMATIK A LESA V ORLOVÉ-LAZECH. INFO NA POLAR.CZ
  • NOVÝ OBJEV VĚDCŮ Z OU PŘINÁŠÍ NOVÉ POHLEDY NA FUNGOVÁNÍ MITOCHONDRIÍ
  • DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA PRVNÍ V ČR ZAVÁDÍ ELEKTRONICKÉ DOHODY O POKUTÁCH
  • V NEMOCNICI KARVINÁ-RÁJ PROBÍHAJÍ KURZY PRVNÍ POMOCI ZAMĚŘENÉ NA MALÉ DĚTI

Gazeta „Głos“ jest już dziennikiem

Stonava |

Gazeta „Głos Ludu“, obecnie pod nazwą „Głos“, wydawana jest już od ponad 75 lat. Początkowo ukazywała się trzy razy w tygodniu. Wtedy jej czytelnicy marzyli o tym, żeby stała się dziennikiem.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas -:-
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Dziś trafia do skrzynek abonentów dwa raz w tygodniu, niemniej dziennikiem już jest. Wszystko za sprawą nowoczesnych techologii.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Ja nie jestem dziennikarzem, który działa „w papierze”. Moja praca, jeżeli chodzi o „Głos”, przede wszystkim polega na wydaniu elektronicznym, czyli prowadzę portal internetowy dzięki tekstom, które spływają od dziennikarzy z naszej redakcji. Jeszcze dodatkowo w to wszystko wchodzą media społecznościowe, czyli mamy konta na Twitterze, Youtubie, Instagramie i oczywiście Facebooku."

      Codziennie więc pojawiają się w internecie nowe informacje. Teksty są urozmaicane filmem czy dźwiękiem. Dzisiejszy dziennikarz musi być wszechstronny.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Jestem też odpowiedzialny za treści wideo, wszelkie multimedia, związane z „Głosem“, stąd między innymi taki format programu „Głos Brandysa”, może część z widzów zna."

      W większości od pomysłu do realizacji pracuję sam, ale nie dałby rady sam się tylko kręcić i się ustawiać, bo te filmy by nie wyglądały tak, jak wyglądają, jeśli chodzi przynajmniej o „Głos Brandysa”, o te nagrania. Więc od pewnego czasu współpracuję z operatorem Ludkiem Ondrušką.

      Swoje dziennikarskie ostrogi Szymon Brandys zdobywał w ostrawskiej rozgłośni radiowej.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Później przeniosłem się do Radia Katowice, no i tam robię na zamówienie programy, między innymi program „U Polaków za Olzą”. Ten program można posłuchać w wersji klasycznej na 103 FM w niedzielę o godzinie 13-stej, no i jest też w formie podcastu.

      Podcast to kolejna, modna obecnie forma internetowej publikacji. Służy m. in. do pogłębiania wiedzy w interesującej słuchacza dziedzinie.

      Niedawno redakcja „Głosu” objęła patronatem medialnym internetowy projekt cieszyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego pod nazwą „Cieszyńskie drogi do Niepodległej”. W czasie pademii to w sam raz sposób na poznanie historii naszego regionu.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Wątek stonawski też tam się oczywiście pojawił, rozmawialiśmy o wojnach polsko-czechosłowackich, były odcinki dotyczące w ogóle konfliktu granicznego, no więc trudno żeby nie zahaczyć o Stonawę w tym wydaniu. No i zachęcam do tego, żeby wracać, bo to są wszystko treści dostępne w internecie, można sobie zaserwować jednego dnia taki odcinek a drugiego dnia coś jeszcze innego i pomieszać to np. podcastem „U Polaków za Olzą”.

      To są także nasze propozycje na przyjemne i pożyteczne przetrwanie niekończącej się pandemii.

      Nahlásit chybu


      Noční pátrání v Porubě, policisté pomohli najít seniora s Alzheimerem

      Dnes 16:17 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

      Během nočního dohledu v ostravské části Poruba si policisté z hlídkové služby všimli starší dámy, která na ně mávala ulice Řecké. Žena je požádala o pomoc – před čtvrt hodinou jí odešel z domova manžel, který trpí Alzheimerovou chorobou, a ona se obávala, že by mohl zabloudit.

      Vyhrazené parkování s označením "ŽENY" před obchodním centrem baví řidiče i kolemjdoucí

      Chtěli nám dopřát větší komfort při nakupování, nebo asi neumíme parkovat. Tak to jsou jen některé reakce na vyhrazená místa s velkým nápisem “ŽENY.” Právě pět takových míst se nachází u obchodního centra v Havířově.

      Revizoři už budou hlavně fotit. K vyřízení pokuty jim postačí mobil

      Ostravský dopravní podnik získal další prvenství a znovu jde o krok vpřed v elektronizaci. Revizoři už nebudou s černými pasažéry nic sepisovat, ale stačí jim vyfotit občanský průkaz. Pokuta se zpracuje automaticky, což jim velmi urychlí práci.

      455 pytlů i několik kontejnerů. Lidé bez domova dál uklízejí Frýdek-Místek za stravenky

      Frýdek-Místek pokračuje ve spolupráci se Slezskou diakonií na úspěšném projektu Stravenka F≈M. Osoby bez domova v jeho rámci uklízejí veřejná prostranství a za každou směnu dostanou potravinovou stravenku. Projekt běží už druhým rokem a zájem o něj roste.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

      Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.

      Lékaři a sestry si předávali zkušenosti na Beskydských pediatrických dnech

      Na Ostravici proběhla opět velká konference dětských lékařů. Beskydské pediatrické dny letos přilákaly více než 130 účastníků. Odborníci z různých oblastí pediatrie, zástupci firem a zdravotnických institucí, si předávali zkušenosti a nejnovější poznatky z oblasti právě dětského lékařství.

      V Karviné se konal první workshop drátování, na kterém se tvořil stromeček štěstí

      Inspirací pro domácí tvoření může být například technika drátování. Z měděných drátků mohou vzniknout například stromečky, které jsou základem pro učení se této technice, ale pokročilí zvládají i nejrůznější druhy dekorací, například těch velikonočních.

      Omlazený baseballový tým Frýdku-Místku dvakrát porazil Jablonec a touží po postupu do extraligy

      Arrows Ostrava patří mezi nejlepší baseballové týmy v české extralize. Ve druhé nejvyšší soutěži ale máme také svého zástupce, a to Klasik Frýdek-Místek. Ten se netají vysokými ambicemi a vstup do nové sezony v první lize se mu vydařil.

      Knihovna města Opavy patří výstavě nejtajemnějšího malíře středověku

      Včera 22:52 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Knihovna města Opavy patří výstavě nejtajemnějšího malíře středověku s názvem Hieronymus Bosch - Zrcadlo světa. Ta probíhá v rámci festival Další břehy a na vernisáži zazněla i historická hudba z dob Boschova mládí a z konce jeho života.

      Vyhrazené parkování s označením "ŽENY" před obchodním centrem baví řidiče i kolemjdoucí

      Chtěli nám dopřát větší komfort při nakupování, nebo asi neumíme parkovat. Tak to jsou jen některé reakce na vyhrazená místa s velkým nápisem “ŽENY.” Právě pět takových míst se nachází u obchodního centra v Havířově.

      Květnou nedělí začal pašijový týden

      Věřící na celém světě prožívají nejvýznamnější období liturgického roku – pašijový týden. Tato duchovně nabitá doba začíná Květnou nedělí a vrcholí Velikonoční nedělí, slavností Zmrtvýchvstání Páně.

      V Karviné fungují Smyslohrátky a učí děti zapojit svou fantazii při různých hrách

      12. dubna 2025 17:00 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Již rok se v Karviné pravidelně uskutečňují takzvané Smyslohrátky, které cílí na dětskou fantazii a zapojení všech lidských smyslů. Děti při hraní mohou využívat nejrůznějších materiálů a hraček a kombinovat je, jak se jim zrovna líbí.

      Velikonoční jarmark na rychvaldském zámku, který pořádal první exkurze

      12. dubna 2025 16:17 | Rychvald | Libor Běčák | Rychvaldský miniexpres

      S nečekaně velkým zájmem se setkal první ročník Velikonočního jarmarku, který se konal na rychvaldském zámku. Mnoho lidí si nenechalo ujít první prohlídku zámku po jeho rekonstrukci. A podívat se přišli i pamětníci.

      Velikonoční jarmark bude plný kraslic, řemesel, umělců a krásných i dobrých produktů

      12. dubna 2025 15:51 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      Městský dům kultury zve na tradiční Velikonoční jarmark, který se uskuteční v dnech 16. a 17. dubna na Masarykově náměstí v Karviné.

      V Nemocnici Karviná-Ráj probíhají kurzy první pomoci zaměřené na malé děti

      12. dubna 2025 15:21 | Karviná | Gabriela Stašová | Karvinský expres

      V nemocnici v Karviné - Ráji se uskutečnila preventivně osvětová akce, která lidem z veřejnosti pomohla lépe si vštípit, co znamená první pomoc pro děti a jak ji poskytnout. Mladá lékařka z této nemocnice v rámci odpoledne přinesla tipy, jak co nejeefektivněji pomoci dětem při nečekaných událostech.

      Gazeta „Głos“ jest już dziennikiem
      Vydáno 13. ledna 2021 8:02, Stonava, Otýlie Tobolová
      Gazeta „Głos Ludu“, obecnie pod nazwą „Głos“, wydawana jest już od ponad 75 lat. Początkowo ukazywała się trzy razy w tygodniu. Wtedy jej czytelnicy marzyli o tym, żeby stała się dziennikiem.

      Dziś trafia do skrzynek abonentów dwa raz w tygodniu, niemniej dziennikiem już jest. Wszystko za sprawą nowoczesnych techologii.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Ja nie jestem dziennikarzem, który działa „w papierze”. Moja praca, jeżeli chodzi o „Głos”, przede wszystkim polega na wydaniu elektronicznym, czyli prowadzę portal internetowy dzięki tekstom, które spływają od dziennikarzy z naszej redakcji. Jeszcze dodatkowo w to wszystko wchodzą media społecznościowe, czyli mamy konta na Twitterze, Youtubie, Instagramie i oczywiście Facebooku."

      Codziennie więc pojawiają się w internecie nowe informacje. Teksty są urozmaicane filmem czy dźwiękiem. Dzisiejszy dziennikarz musi być wszechstronny.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Jestem też odpowiedzialny za treści wideo, wszelkie multimedia, związane z „Głosem“, stąd między innymi taki format programu „Głos Brandysa”, może część z widzów zna."

      W większości od pomysłu do realizacji pracuję sam, ale nie dałby rady sam się tylko kręcić i się ustawiać, bo te filmy by nie wyglądały tak, jak wyglądają, jeśli chodzi przynajmniej o „Głos Brandysa”, o te nagrania. Więc od pewnego czasu współpracuję z operatorem Ludkiem Ondrušką.

      Swoje dziennikarskie ostrogi Szymon Brandys zdobywał w ostrawskiej rozgłośni radiowej.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Później przeniosłem się do Radia Katowice, no i tam robię na zamówienie programy, między innymi program „U Polaków za Olzą”. Ten program można posłuchać w wersji klasycznej na 103 FM w niedzielę o godzinie 13-stej, no i jest też w formie podcastu.

      Podcast to kolejna, modna obecnie forma internetowej publikacji. Służy m. in. do pogłębiania wiedzy w interesującej słuchacza dziedzinie.

      Niedawno redakcja „Głosu” objęła patronatem medialnym internetowy projekt cieszyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego pod nazwą „Cieszyńskie drogi do Niepodległej”. W czasie pademii to w sam raz sposób na poznanie historii naszego regionu.

      Szymon Brandys, dziennikarz „Głosu“: „Wątek stonawski też tam się oczywiście pojawił, rozmawialiśmy o wojnach polsko-czechosłowackich, były odcinki dotyczące w ogóle konfliktu granicznego, no więc trudno żeby nie zahaczyć o Stonawę w tym wydaniu. No i zachęcam do tego, żeby wracać, bo to są wszystko treści dostępne w internecie, można sobie zaserwować jednego dnia taki odcinek a drugiego dnia coś jeszcze innego i pomieszać to np. podcastem „U Polaków za Olzą”.

      To są także nasze propozycje na przyjemne i pożyteczne przetrwanie niekończącej się pandemii.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/stonava/11000023601/gazeta-gos-jest-ju-dziennikiem