Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavští zastupitelé schválili rozpočet pro rok 2021

  • Stonava,

Stonavští zastupitelé na sklonku loňského roku schválili rozpočet na rok 2021. Velkou měrou se v něm projevilo rozpočtové určení daní i útlum těžby uhlí.

Stonavští zastupitelé na svém 18. zasedání schválili rozpočet pro rok 2021. Ten je sestaven jako schodkový. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je krytý zůstatkem na bankovních účtech obce.

Jolanta Jelenová (ANO), zastupitelka, předsedkyně finančního výboru obce:Vzhledem k nepříznivé ekonomické situaci je příjmová část ovlivněna výrazným poklesem příjmů. V průběhu uplynulého roku byl totiž zaznamenán pokles příjmů z rozpočtového určení daní a to zhruba o 25%.“

Na straně příjmu je ovšem také neméně důležitý markantní pokles finančních prostředků z dobývání nerostů od společnosti OKD a to v souvislosti s útlumem těžby. Výdajová část rozpočtu je sestavena s mírným navýšením. Obec očekává celkové zvyšování cen za nákupy a poskytované služby ve všech výdajových oddílech rozpočtu. Nepříznivá ekonomická situace, ale radnici od plánovaných investičních akcí neodradila a to hlavně díky dotačním programům, které v posledních letech radnice umí využít.

Jolanta Jelenová (ANO), zastupitelka, předsedkyně finančního výboru obce:Mimo jiné bude letos dokončena rekonstrukce parku PZKO a sanace základní školy na Hořanech. V rámci bezpečnosti plánujeme u školy na Dolanech zřídit, podobně, jako je tomu u Domu PZKO, signalizační zařízení. V plánu je také výstavba chodníku z Dolan směrem na Holkovice. Hned jak to počasí dovolí, na Novém Světě budou vybudovány kanalizační přípojky k novým parcelám, které bychom co nejrychleji nabídli k individuální bytové výstavbě.“
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy