Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru obce se modernizuje park PZKO

  • Stonava,

Stonava bude mít moderní zázemí pro pořádání kulturních a společenských akcí. V červenci loňského roku se obec pustila do rekonstrukce parku u Domu PZKO. V současné době se už začíná rýsovat jeho nový vzhled.

Park u Domu PZKO se pravidelně stává dějištěm různých stonavských kulturních a společenských akcí. V červenci loňského roku byl z důvodu rekonstrukce zcela uzavřen. Nastoupila zde těžká technika.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „My jsme měli v šuplíku projekt, protože skutečně ten park si už vyžadoval totální změnu. Jednak jsou tady velké akce kulturní několikrát v roce a jednak žijeme v 21. století. Podařilo se taky díky Moravskoslezskému kraji zajistit finanční prostředky a teď v té době koronaviru, je vhodná doba proto, abychom trochu přidali tam, kde to jde a tady to zrovna jde zainvestovat.“

Rekonstrukce začala demolicí starých dřevěných stánků a laviček. Poté stavbaři začali s výstavbou dešťové a splaškové kanalizace, přeložen byl vodovodní řád a počátkem října se už pracovalo na betonáži základů nových staveb.

Petr Zahradníček, stavbyvedoucí, Farma Stonava: „Teď v tuto chvíli děláme na střešním plášti toho altánu. Stánek máme víceméně vevnitř omítnutý, je tam provedena elektroinstalace, vodoinstalace, čekáme na provedení střešního pláště a budeme obkládat. Finalizuje se výběr nerezového gastro vybavení.“

Zimní teploty hluboko bod bodem mrazu, které neumožnily venkovní práce, sice způsobily menší skluz, stavbaři ale věří, že vše doženou.

Petr Zahradníček, stavbyvedoucí, Farma Stonava: „Máme částečně hotové hlediště. Pod ním bude ještě betonová plocha, které bude sloužit jako jeviště, ale tam už to teplotní klimatické podmínky nedovolily zabetonovat. Teď v tuto chvíli čekáme ještě na pořádné rozmrznutí zeminy, ať se nám to nezvedá a máme to kvalitně provedené.“

Pokud to epidemiologická situace dovolí, v červnu by se v nově zrekonstruovaném parku mohly už konat tradiční dětské radovánky.

Petr Zahradníček, stavbyvedoucí, Farma Stonava: „Já mám za to, že to je zvládnutelné do toho období dokončit.“
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy