Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centra na Karvinsku navyšují své kapacity

  • Stonava,

Až 300 lidí denně zvládnou nyní naočkovat zdravotníci v Očkovacím centru, které funguje od ledna v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji. Zájemci o očkování mohou nově využít také velkokapacitního očkovacího centra s devíti boxy v havířovské sportovní hale Slávie.

Od 3. ledna funguje v nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji očkovací centrum. Za první dva měsíce zde bylo naočkováno více jak 2 tisíce občanů z řad zdravotníků, občanů starších 70 a 80 let a pedagogů. Od 15. března je kapacita centra rozšířena na 300 lidí denně.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Těch tři sta lidí není konečné číslo, je to aktuální počet vakcín, které jsme od MSK dostali, my máme kapacitu přizpůsobenou na 500 lidí denně. "

Očkovací centrum se skládá z několika čekáren, místnosti pro administrativu a samotného očkovacího místa s boxy.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "U vstupu pacient nebo občan, který k nám přijde, tak je mu změřena teplota, je uveden na jedno z registračních míst, kde provedeme identifikaci toho člověka, vyplníme s ním anamnestický dotazník a projdeme s ním základní administrativu. Následně přichází na jedno ze čtyř očkovacích míst, kde sestřička s lékařem zkontrolují jeho zdravotní stav a aplikují dávku, poté čeká 30 minut v čekárně. Máme čekárny dvě, jak vnitřní, tak venkovní, protože jsme navnímali za ty měsíce a první teplé dny, že lidé by rádi čekali venku na čerstvém vzduchu, proto jsme tu čekárnu udělali venku. Jsme připraveni podávat i teplé nápoje nebo vodu.“

K očkování přichází lidé, kteří se online dvoufázově zaregistrovali v centrálním systému. Momentálně se očkuje ve všední dny od sedmi hodin rána do půl čtvrté odpoledne. Nemocnice je ovšem připravena dobu prodloužit, případně přidat i víkendové služby. Registrovaní zájemci o očkování proti Covid-19 mohou nově využít také služeb velkokapacitního očkovacího centra v Havířově. Umístěno je v bezprostřední blízkosti nemocnice, a to v Městské sportovní hale Slavie. Svůj provoz zahájilo v pondělí 22.března.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: “ Máme devět kójí a tou jednou kójí, když v průměru na jednoho očkovaného občana je pět až šest minut, projde za hodinu 10 až 12 lidí. To znamená, že celková denní kapacita se blíží až k tisíci očkovaných spoluobčanů.“

K aplikaci očkovací látky mohou do centra přijít pouze lidé, kteří jsou zavedeni v rezervačním systému. V současné době jsou to kategorie 80+, 70+, pedagogové a chroničtí pacienti, kteří ovšem potřebují být k očkování indikování svými ambulantními specialisty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy