Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pálení čarodějnic ve stonavských mateřinkách

  • Stonava,

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Tento obyčej si připomněly i děti ve stonavských mateřinkách.

Na Hořanech byla pro děti připravena čarodějnická stezka, kterou děti absolvovali s Malou čarodějnicí a havranem Abraxasem. Za splněné úkoly získaly indicie, které na závěr proměnily v písmenka a vyluštily tajenku. Učily se zaklínadla, létaly na koštěti, vyrobily si krásné kouzelnické klobouky a vařily čarovné lektvary. Jako symbol odehnání všeho zlého upálily čarodějnici Gertrůdu, neboť oheň symbolizuje energii a život. Na závěr si děti společně opekly párky.

V podobném duchu se týden plný kouzel odehrával i v mateřské škole na Dolanech. Děti si z vařečky vyrobily čarodějnici a naučily se ježibabí taneček. Na závěr čarodějnického týdne musely děti zdolat překážkovou dráhu na koštěti, složit kouzelné puzzle pomocí zaklínadla, uvařit oblíbený lektvar, posbírat nepořádek od Saxany a vyřešit záhadu v krabici. Kromě kouzelnického vysvědčení jim odměnou bylo opékání párků. Vedení stonavských mateřských škol pevně věří, že v příštím roce se v rámci čarodějnického týdne budou moci ve školce setkat všechny děti a koronavirová opatření, která neumožnuje návštěvu školky všem dětem se už opakovat nebude.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy