Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stonavané mohou požádat o další biopopelnici zdarma

  • Stonava,

Radnice zakoupila další hnědé popelnice na bioodpad, které bezplatně nabídne svým občanům. Nově totiž bude svozová firma odvážet od rodinných domků a zahrádek pouze dva černé pytle s bioodpadem. Hnědých nádob se množstevní omezení nedotkne.

První popelnici na bioodpad mohli stonavští občané bezplatně získat od obce před dvěma a půl lety. Mnozí této možnosti využili. Někteří stonavané ale stále využívají možnosti ukládat bioodpad do černých pytlů a svozová firma má s tím velký problém. Obec proto ze svého rozpočtu uvolnila sto tisíc korun a nakoupila další. Postupně bude od černých nehygienických pytlů upouštět.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „Používání černých pytlů je nehygienické. Já jsem to popisoval v oběžníku. My jsme proto odebrali k systému, který má většina obcí, tzn. hnědé kontejnery. Jsou prodyšné, tráva se tam suší a nedochází k fermentaci. Lidem jsme nabídli další kontejnery, i když už jeden mají a můžou si koupit další. My to budeme vyvážet, budeme s tím manipulovat, ale aby ten přechod nebyl takový drastický, tak souhlasíme s tím, aby ještě v letošním roce mohli lidé mít maximálně dva černé pytle. Potom mají ještě další možnost, uvolnili jsme velkokapacitní kontejnery na trávu na našem sběrném místě.“

Zažádat o nádobu na bioodpad může občan v pondělí 17.5. a ve středu 19.5. v úředních hodinách na stonavském obecním úřadě. Radnice jich má k dispozici rovnou stovku.

Jana Szczerbová, OÚ Stonava: „O popelnici může zažádat občan, který má ve Stonavě rodinný domek, případně zahradu.“

Další novinkou, kterou obec v průběhu května připravuje, je umístění tří nádob na použitý jedlý olej. Jedna bude na sídlišti Hořany, druhá na Novém Světě a třetí pak u obecního úřadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy