Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna se otevřela veřejnosti, online služby ale pořád fungují

  • Stonava,

Stonavská knihovna je za dodržení přísných hygienických opatření opět přístupná veřejnosti. Čtenáři, si ale i nadále mohou knížky zapůjčit online. K dispozici jim je aktualizovaný knihovní katalog.

Od 3. května je stonavská knihovna opět přístupná veřejnosti. Čtenáři ale musí dodržovat určitá opatření a to s ohledem na aktuální hygienická opatření. Využít ovšem i nadále mohou online výpůjčku. Tuto službu využívají například senioři v domově důchodců.

Tomáš Michałek, knihovník: „Mohou být současně jen dva návštěvníci v knihovně, knihovníci se do toho nepočítají. Samozřejmě, když nám zavolají, tak jim vybereme knihy tak jak během lockdownu a když to bude v našich možnostech, tak jim knihy i přivezeme, tak jak je dodáváme do domova důchodců.“

Čtenáři, kteří chtějí využít online výpůjčky, mají k dispozici nový aktualizovaný online katalog.

Tomáš Michałek, knihovník: „Knihovna aktualizovala svůj knihovnický systém a aktualizovala online katalog. Uživatelé se mohou připojit na novou adresu a v katalogu vyhledat všechny novinky, které knihovna má a mohou si je dokonce rezervovat přes ten online systém. My jim to připravíme a mohou přijít do knihovny, přijde jim email s potvrzením, že to mají nachystáno. Můžou si knížku na internetu rozkliknout a podívat se. Když není u nás, můžeme ji objednat z jiné knihovny, což je docela výhodné.

Kromě online katalogu, připravuje knihovna pro čtenáře další novinku. Už za pár týdnů bude spuštěn nový web, který bude veřejnost informovat o různých akcích a novinkách v knihovně.

Tomáš Michałek, knihovník: „Budeme tam chtít mít více něco z historie. Do budoucna tam budou častěji vystavované novinky a bude to ve spolupráci s našimi sociálními sítěmi, jako je napří. facebook. Bude to více propojené mezi sebou, aby se uživatelé dostali k těm knihám co nejrychleji a měli přehled o tom, co se v knihovně děje.“
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy