Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černý korzár dorazil do Stonavy, kolotoče na pouti budou

  • Stonava,

Koncem července přicházejí do centra obce nejen místní obyvatelé, ale sjíždějí se tady i lidé ze širokého okolí. Obci se totiž před 30 lety podařilo obnovit věhlas místní Máří Magdalénské pouti. Loni byla ovšem, kvůli pandémii koronaviru, světská část poutě zcela zrušena. Letos je situace podobná. Doprovodný kulturní program není. Lidé se ovšem mohou těšit alespoň na kolotoče, které na parkoviště u Domu PZKO dorazily už na začátku prázdnin.

VIDEO: TV Polar
Václav Tvardek, Lunapark U Černého korzára: „Chceme to pustit ve dnech 23. - 25.července a obnovit to, protože lidé se na nás těší. Je to takové smutné, když jsme tu loni nebyli. Chceme zase tu veselost lidem, zvláště dětem dovézt. Přicházejí a ptají se, kdy budeme začínat, takže na ty tři dny to zprovozníme. Budou tady pěkné atrakce, všechny jsou renovované a máme dvě atrakce navíc. Máme tady fugu, která jede hlavou dolů, ta tady ve Stonavě ještě nebyla. Bude chobotnice, autodrom, velký řetízkový kolotoč, vídeňské kolo, zvonková dráha, klece, létající draky, hurigán a další dětské atrakce. Bude jich tady dostatek, abychom lidi potěšili a zabavili.“

Klasické pouťové stánky, koncerty, soutěž v sečení trávy ani ohňostroj bohužel nebude. K dispozici budou pouze stánky s občerstvením. Uzavřena nebude ani silnice kolem domu PZKO.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy