Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec Stonava zajistila pro své občany bezplatné mytí auta

  • Stonava,

Obec Stonava zajistila svým občanům možnost využití bezplatného ručního mytí aut.

Stonavští řidiči mohou využít bezplatného mytí osobního vozidla na ruční myčce v Autocentru Karviná, které jim nabízí obec Stonava. Radnice chce tímto způsobem alespoň částečně kompenzovat řidičům jejich náklady kvůli znečištěným silnicím.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „Všichni víme, jak to ve Stonavě vypadá při nadměrném transportu uhelných substrátů a to probíhá celý rok. Nejhorší je vždycky ten podzim a zima, kdy to negativně pociťujeme ve vztahu k čistotám silnic. Jen ti nejodvážnější chodci chodí po krajnici, protože jsou hned od bláta, a to nemluvím o cyklistech. Auta máme všichni velice znečištěná. Jednáme s přepravci, jednáme s OKD, trasy se nám daří nějak určovat a také omezovat tu prašnost systémem čištění cest. Nicméně pořád je to špatné a proto jsme přijali opatření po dohodě s přepravcem a OKD, kdy naši občané aspoň částečně budou mít takovou náplast na to nevhodné prostředí tím, že dostanou poukázky a můžou si ručně umýt auto.“

Občan s trvalým pobytem ve Stonavě si může na OÚ ve Stonavě vyzvednout stvrzenku, kterou se prokáže v Autocentru Karviná. Tam mu bude oproti záloze 100,- Kč vydána aktivovaná karta na ruční mytí v hodnotě 150,- Kč. Stokorunová záloha bude občanovi po vyčerpání karty vrácena pracovníkem Autocentra, případně si ji může na vlastní náklady znovu nabít a používat. Pro informaci, 70 sekund prostého mytí stojí 10,- Kč. Stvrzenky, které vydává radnice jsou limitovány počtem jednoho kusu na jednu domácnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy