Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místní komunikace na Stavech dostaly nový povrch

  • Stonava,

Dvě obecní komunikace v lokalitě Stavy dostaly nový povrch. Obec na tuto investici získala dotaci z ministerstva pro místní rozvoj.

Začátkem listopadu nastoupili cestáři na dvě stonavské vozovky. Tyto komunikace na Stavech byly ve velmi špatném stavu a to zejména, kvůli přípojkám nových domků k obecní kanalizaci. Obec proto využila dotačního titulu a nechala položit na obě komunikace nový asfalt. Konkrétně se jedná o cestu kolem tenisových kurtů a cesty vedoucí od sportovní haly ke klubovně zahrádkářů.

Tomáš Wawrzyk (ANO), místostarosta Stonavy: „Ten povrch byl značně poničen přípojkama a nejezdilo se po cestě moc komfortně. Podařilo se zajistit dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a udělaly se dva nové živičné koberce na těchto dvou silnicích.“

Během pokládky nového povrchu vznikl problém, jak to bude s příjezdy k místním nemovitostem. Radnice urychleně problém vyřešila a žádostem občanům vstřícně vyhověla.

Tomáš Wawrzyk (ANO), místostarosta Stonavy: „Obec se dohodla s dodavatelskou firmou na navýšení ceny té dodávky.“

Obec chce na Stavech opravit i třetí souběžnou komunikaci. Zastupitelé proto schválili na svém posledním zasedání podání žádosti o dotaci z podpogramu Podpory obnovy a rozvoje venkova, díky které by měla proběhnout i rekonstrukce obecního úřadu.

Ondřej Feber (ANO), starosta Stonavy: „Máme indicie, že Ministerstvo pro místní rozvoj ČR opět otevře dotační titul na opravu místních komunikací, parkovišť, opravu veřejných budov, proto do toho jdeme.“

Bližší informace vám přineseme v příštím vydání Stonavského expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy